Śluby najczęściej organizowane są letnią porą, ewentualnie jesienią. Rzadko kto decyduje się na inne pory roku, ze względu na wszechobecną niską temperaturę. Jednakże miłośnicy zimy z pewnością chcieliby wejść w nowy życiowy etap z białym, puchowym akompaniamentem, co z pewnością nada więcej uroku całemu wydarzeniu. Tu rodzi się pytanie – czy warto organizować wesele zimą? Zimowy ślub może was zainspiruje, dlatego zapraszam do lektury.

Wyjątkowe i unikatowe przyjęcie

Zima może okazać się najlepszą porą roku do organizacji swojego wesela, jeśli chce się postępować nieszablonowo. Taka uroczystość z pewnością okaże się bardziej unikatowa, mimo panującego zimna. To wszystkie akcesoria, którymi udekoruje się salę sprawią, że nada się uroczego klimatu, a cała przestrzeń będzie przytulna i ciepła. Z taką porą roku, doskonale komponuje się prostota. Ślub zimą to zimowe dodatki, typu igliwie, szyszki. itp. sprawią, że wnętrze sali weselnej będzie się niesamowicie prezentować i doda mu dodatkowego uroku. Do tego biały dywan może genialnie podkreślić tą wyjątkową uroczystość. Pomieszczenie udekorowane świecami podkreślą nie tylko zimową aurę, ale również dodadzą pomieszczeniu ciepłego wydźwięku oraz całe wnętrze będzie posiadać jeszcze bardziej elegancki wygląd. Wszystko to przyczynia się do tego, że uroczystość weselna zapisze się w pamięci na długo nie tylko samej pary młodej, ale również i wszystkich uczestniczących gości.

Zimą zdecydowanie łatwiej o terminy

Sezon ślubów trwa najczęściej od maja do października, dlatego ciężko dobrać idealny termin, który będzie odpowiednio pasował dla pary młodej. Dlatego zimą jest o wiele łatwiej zdobyć konkretnego usługodawcę, który dwa razy rzadziej organizuje wesela niż w sezonie. Dzięki temu można urządzić swoje weselne przyjęcie w chcianym terminie, bez długiego czekania. Goście również mogą okazać się bardziej mobilni w tak nieprzewidywalnym czasie, ponieważ mało kto decyduje się na wesele zimą. To wszystko przyczynia się do tego, że cały weselny proces zakupu przeróżnych akcesoriów może przebiec o wiele szybciej niż w przypadku sezonu letniego. Jest to idealna opcja dla par, które nie tylko chcą być oryginalnie, ale również cenią sobie swój, jak i swoich gości czas. Jednakże na takie posunięcie z pewnością zdecydują się osoby, które lubują się w zimnych temperaturach i śnieg nie jest dla nich żadną przeszkodą, a wręcz przeciwnie!

Świąteczny aspekt w dniu ślubu

Ślub zimą może mieć inny wymiar

Ślub kościelny w grudniu jest jak najbardziej możliwy. Trudno wyobrazić sobie piękniejszą scenerię niż tę, którą zapewnić może zimowy ślub wśród wigilijnego wystroju. Cudowny klimat jest gwarantowany. Tak zorganizowane wesele z pewnością o wiele bardziej ucieszy zarówno oko jak i wszelkie zmysły estetyki, co przyczyni się do tego, że sukces związany z zorganizowaniem takiego wesela okaże się jeszcze większy. Dodatkowo, ślub kościelny wśród choinek i świątecznych lampek doda jeszcze większych wrażeń. Z kolei, na sali weselnej miłym akcentem może okazać się również klimatyczna choinka, która nie musi być ozdobiona pstrokatymi ozdobami. Można zrezygnować z bombek na rzecz jakichś innych dodatków, chociażby małych zdjęć pary młodej z zawieszonymi lampkami. Taka ozdoba z pewnością przykuję uwagę każdego weselnika i rewelacyjnie oraz oryginalnie będzie się prezentować. Generalnie całą przestrzeń weselną można przyozdobić głównie świątecznymi ozdobami. To będzie się ciekawie prezentować oraz doda całemu wnętrzu przytulnego klimatu, dzięki czemu każdy będzie mógł czuć się swobodnie. Warto na swoim weselu zachować własną autentyczność niż kierować się tylko i wyłącznie aktualnymi trendami. Taki zabieg pozwoli oddać charakter nowożeńców i z pewnością o wiele lepiej będzie się prezentować.

Zimowy ślub to pomysł na oryginalne przyjęcie weselne

Ślub zimą nie musi zawsze być szablonowy. Trochę szaleństwa i odwagi pozwoli na stworzenie niesamowitego wydarzenia, które zapadnie w pamięci na wiele długich lat. Jednak wkroczenie w nowy etap życiowy to jeden z najważniejszych dni swojej egzystencji, dlatego warto sprawić, aby
stał się on niezapomnianą chwilą i cudownym wejściem we współżycie ze swoją ukochaną osobą. Pamiętajcie, że jest to wasza zabawa weselna, więc zorganizujcie ją tak jak sobie to wymarzyliście – drugiego razu nie będzie.

A może coś zupełnie innego? Co powiedzie na zimowy ślub za granicą?