Większość zakochanych planuje organizację wesela na okres wiosenny lub letni. Stabilna lub nawet wysoka temperatura powietrza jest atrakcyjną propozycją, ponieważ dużo łatwiej dopasować garderobę, a wyjście na świeże powietrze nie powoduje dyskomfortu

Zima może być mimo wszystko wspaniałym wyborem, który doda Waszej uroczystości i samej imprezie uroku oraz charakteru. Minusowe wartości i śnieg nie muszą być problemem, a sama odzież wierzchnia może sprawić, że kreacja Państwa Młodych będzie jeszcze piękniejsza i widowiskowa.

Wybór nie należy jednak do prostych. Okrycie wierzchnie powinno chronić Państwa Młodych przed mrozem, ale również pasować do pozostałych elementów garderoby. Założenie kurtki zimowej odpada – chyba że należycie do pary Himalaistów, którzy z danym wyposażeniem mają masę wspomnień. Wtedy takie połączenie jest uzasadnione. Jeśli nie należycie do żadnej elitarnej grupy poszukiwaczy przygód, koniecznie sprawdźcie pozostałe propozycje.

Panowie – prosty i szybki zakup

Mężczyźni nie mają problemu z zakupem odzieży wierzchniej na ślub i wesele. Wystarczy elegancki płaszcz, który będzie dopasowany kolorystycznie do reszty garderoby. Do wyboru są jednak długie i krótkie modele, posiadające mniej lub więcej dodatków. Warto postawić na sprawdzone, klasyczne i przede wszystkim minimalistyczne propozycje, ponieważ będą one prezentować się wyjątkowo elegancko we wszystkich okolicznościach.

Damskie propozycje

Chociaż nie jestem specjalistą od stylizacji i nie zajmuje się tym zawodowo, to jako fotograf ślubny muszę dostrzegać to, co prezentuje się dobrze i to, co wymaga poprawek. Dzięki temu mogę wyprowadzić wszystkie atuty na pierwszy plan, maskując niedoskonałości.

Panie do wyboru otrzymują m.in. bolerko, peleryny, płaszcze, kurtki, sweterki, futra (oczywiście sztuczne), szaliki bądź etole. Czy fakt, że wybór jest znacznie większy niż w przypadku Panów, powinien nastrajać Was optymistycznie? Według mnie jest to klęska urodzaju, ponieważ wiele wariantów udostępnia duże możliwości i każdy trzeba sprawdzić. Nie każda suknia ślubna będzie dobrze prezentować z danym komponentem, więc jeśli nie śledzicie trendów lub nie czujecie się na siłach, by samodzielnie podjąć decyzję, warto poprosić o pomoc obsługę w salonie ślubnym.

Nie bójcie się krótkich białych futerek z kapturem. Chociaż po założeniu go na głowę, przykrywa większość fryzury ślubnej, to na zdjęciach prezentuje się niezwykle uroczo i delikatnie.

Okrycie wierzchnie jest tylko na chwilę

Większość kościołów jest ogrzewanych, a sale weselne posiadają obowiązkowo możliwość regulacji temperatury. Nie musisz więc obawiać się, że Twoja suknia ślubna będzie zakryta.

Kobiety często mają opory przed wyborem zimowych dodatków, dlatego rezygnują z nich na rzecz komfortu, a może nawet własnego zdrowia. Spokojnie! Każdy będzie miał dużo czasu, by podziwiać Twoją wyjątkową i niepowtarzalną kreację.