Trendy ślubne na rok 2019. Nie wiem jakim cudem ominąłem temat związany z nadchodzącymi trendami! Na szczęście jeszcze nic straconego, ponieważ prawdziwy sezon ślubny i weselny dopiero nadchodzi. Mam nadzieję, że nie pokrzyżuję nikomu obecnych planów, a jedynie zainspiruje pary, które szukają alternatywnych rozwiązań, gdyby ich pomysły miały nie do końca wypalić.

Co nadchodzi w nowym roku i na co zwrócić uwagę podczas organizacji wesela oraz ślubu? Dziś przedstawię Wam nadchodzące trendy na rok 2019 – jest tego dużo, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Slow wedding! Alternatywnie, czy raczej po swojemu?

Już wszystko było fit, teraz wszystko jest slow. Co oznacza termin slow wedding? Nie chodzi wcale o tempo, w którym będzie odbywać się ceremonia, tylko pielęgnowanie tego, co najważniejsze w tym dniu.

Jestem osobą, która zawsze rozmawia ze swoimi klientami, dlatego w ciągu kilku ostatnich lat, zauważyłem duże zmiany – na lepsze! Coraz częściej nowożeńcy odchodzą od tradycji na rzecz własnych marzeń i prawdziwych emocji. Nie ma w tym nic dziwnego. Żyjemy już niemal w sieci, gdzie zatracamy bliskość i fizyczność.

Slow wedding to kierunek do prawdziwych marzeń i realizacje, które mogą nie spodobać się Waszym rodzicom, ciotkom lub tym bardziej babciom. Nie chcecie wielkiej białej sukni? Nie musicie jej mieć! Wolicie ślub w sadzie, niż ogromny kościele? Również nie ma problemu. Gwarantuje Wam, że slow wedding nie tylko dostarczy Wam jeszcze lepszych wspomnień, ale także sesja ślubna będzie niesamowita! Sami się przekonajcie o tym na własne oczy!

Zerknijcie na wpis odnośnie „wesela pod chmurką” – znajdziecie tam kilka wskazówek jak to najlepiej zaplanować.

Złoto, srebro, miedź i natura

Przyszedł czas, w którym należy zapomnieć o fioletowych lub czerwonych przystrojeniach sal weselnych. W tym sezonie będą królować dwa trendy. Pierwszym z nich jest elegancja stawiająca na połączenie złotych lub srebrnych dodatków i bieli. Druga, która będzie stawiać na połączenie bieli z błękitem, trawiastą zielenią lub brązem. Obydwie wersje wyglądają wyjątkowo na fotografiach weselnych, dlatego możecie być spokojni o finalny efekt pracy fotografa.

Lepiej skromnie niż z przepychem

Chyba każdy doskonale zna zdjęcia z ceremonii ślubnej, na których Panna Młoda odgrywa główną rolę za sprawą ogromnej białej sukni. Coraz więcej nowożeńców jednak wybiera skromne stylizacje, proste sukienki i drobne dekoracje. Co jest przyczyną takiego obrotu spraw?

Nie, nie chodzi wcale o maksymalną ilość oszczędności. Skromność sprowadza się raczej do elegancji i stonowania, które w ostatnich latach zyskały ogromną popularność w temacie organizacji imprez weselnych. Czy można spodziewać się, że taki stan rzeczy pozostanie z nami na dłużej? Według mnie tak, ponieważ zdjęcia ślubne wyglądają znacznie lepiej, a wśród młodzieży coraz częściej można spotkać niechęć do dużych ilości mocnego alkoholu. Wolą oni kulturalnie kilka lampek wina do obiadu lub kolacji.

Chciałbym w tym miejscu poruszyć temat wesela bez alkoholu, które chociaż są kontrowersyjne, to pojawiają się coraz częściej. To jednak wydarzenie na oddzielny materiał, więc czekajcie na bombę, którą dla Was przygotuję!