Coraz częściej słyszy się o weselach na świeżym powietrzu. Wesele w plenerze to ciekawa odskocznia od uroczystości ślubnych organizowanych w specjalnych salach. Wielu przyszłych nowożeńców pragnie o wypowiedzeniu przysięgi w świetle zachodzącego słońca, a następnie o plenerowej zabawie do białego rana, niczym przyjęcie prosto z filmu amerykańskiego. Przy odrobinie wiedzy i kreatywności można stworzyć taki filmowy klimat.

Gdzie urządzić wesele

Na przyjęcie plenerowe pozwolić może wyłącznie sezon letni, który umożliwia zorganizowanie takiego wydarzenia. Co nie zmienia faktu, że również zimą można takowe zorganizować bez większego problemu – decyzja należy do pary młodej. Najistotniejszą kwestią jest dobranie właściwego miejsca, w którym odbędzie się całe przyjęcie. Może to być ogród przydomowy, jak i ogródek przy konkretnym hotelu. Nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby zorganizować wesele również nad morzem, w lesie czy na polanie. Trzeba jednak pamiętać, aby w okolicy był dostęp do zaplecza sanitarnego oraz mediów, co jest podstawą. W przeciwnym wypadku, trzeba będzie ponieść dodatkowe koszta za zorganizowanie konkretnych, niezbędnych kwestii weselnych. Warto również zabezpieczyć się przed ewentualnym deszczem w postaci dużych namiotów, pod którymi goście będą mogli dalej się bawić, pomimo załamania pogody. Trzeba pomyśleć o wszystkim, nawet o najgorszej pogodzie.

Wesele na świeżym powietrzu

Pierwszą kwestią związaną z organizacją takiego wesela są przede wszystkim formalności. Ślub w plenerze w teorii jest jak najbardziej możliwy, jednakże w praktyce wymaga on zgody władz kościelnych, co nie zmienia faktu, że można takową uzyskać. Wystarczy dobrze umotywować swoją decyzję tak, aby Kościół wydał przychylną decyzję dotyczącą takiego przyjęcia. Jednym z wielu kompromisów jest uzyskanie zgody na ślub w ogrodzie przykościelnym. Z kolei, w przypadku ślubu cywilnego, organizacja w plenerze wygląda zupełnie inaczej i zdecydowanie prościej. W tym wypadku kwestię takiego ślubu należy ustalić z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Trzeba liczyć się ze złożeniem właściwego wniosku i uiszczeniu z góry nadanej opłaty – jej wysokość reguluje ustawa o aktach stanu cywilnego, wedle którego nie może być wyższa niż 50% aktualnego średniego wynagrodzenia. W praktyce wygląda to tak, że w większości urzędów, opłata za ślub cywilny w plenerze jest stała i wynosi dokładnie 1000 zł. Jeżeli nie jesteście pewni, że sami sprostacie wyzwaniu organizacji wesela w plenerze możecie zgłosić się do wedding planera, który na pewno wam pomoże.

Wesele w plenerze – aranżacja

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zorganizowanie wesela w plenerze przy hotelowym ogródku, ponieważ przeważnie w swojej ofercie posiada szerokie usługi, dzięki którym najważniejsze kwestie zostaną zapewnione przez obsługę lokalu. Nie trzeba będzie dodatkowo nic wynajmować ani wyposażać. Jednakże, w przypadku, kiedy wydarzenie ma się odbyć w prywatnym miejscu, nowożeńcy będą mieć na głowie więcej spraw do załatwienia. Najważniejsze to odpowiednie wyposażenie namiotu weselnego, co tyczy się nie tylko różnorodnych dodatków, ale również stołów, krzeseł i wielu innych rzeczy, które trzeba nabyć, aby móc zorganizować takie wydarzenie. Mimo wszystko, namiot na wesele w plenerze to niesamowicie ogromne możliwości aranżacyjne, co przyczynia się do tego, że od samego początku można zaplanować wystrój wedle tylko i wyłącznie własnych preferencji. Dodatkowy namiot przyda się również dla cateringu. Profesjonalna firma cateringowa swobodnie przyjedzie na takie wydarzenie wraz z własnym sprzętem, dzięki czemu goście będą mogli spożywać ciepłe posiłki. Warto również zwrócić uwagę na pozornie zbędne kwestie, jakimi są chociażby koce, którymi będą mogli przykryć się ci, którym przeszkadza letni, wieczorny chłód. Zaufajcie specjalistom, którzy organizację takiego rodzaju imprezy mieli już za sobą i mogą podzielić się wiedzą z wami w tym zakresie. Zdobyte doświadczenie na pewno sprawi, że tego dnia będziecie mieć mniej zmartwień na głowie.

Wesele w plenerze jak i ślub w plenerze wiążą się zarówno z większymi możliwościami, jak i większą ilością spraw na głowie. Jednakże zorganizowane osoby z pewnością doskonale sobie z tym poradzą, a całe wydarzenie okaże się stu procentowo udane. Dzięki temu będzie można przeżyć najlepsze chwile w swoim życiu i cudownie świętować wejście w nowy etap, wraz ze swoim ukochanym. Któż nie marzył o takim weselu na świeżym powietrzu?

Jeżeli zdecydujecie się na wesele w plenerze i załapiecie stres to mam dla was kilka rad co należy zrobić przed ślubem.