Ludzie dzielą się na dwa obozy. Jedni kochają ciepły i stonowany styl klasyczny, inni gonią za nowoczesnością. Te trendy można zobaczyć nie tylko w aranżacjach wnętrz, ale także na zdjęciach. Zajmując się fotografią ślubną, muszę realizować połączenie wizji moich klientów z własnymi pomysłami, co przy odpowiedniej komunikacji nie jest wcale takie trudne.

Dziś chciałbym zająć się przygotowaniami do nowoczesnej sesji ślubnej, która może być bardzo ciekawym pomysłem, lecz koniecznie trzeba pamiętać o tym, by zrealizowana była ze smakiem. Nowoczesność to w końcu chłód, biel, czystość i brak emocji, co często kłóci się z uczuciami panującymi na sesji ślubnej.

Neony, chłodne wnętrza i wyczuwalna nuta erotyki

Czy brzmi to, jak przepis na idealną sesję ślubną? Według mnie coś takiego nie istnieje. Każdy z nas ma swój styl, indywidualne upodobania i szuka czegoś innego. Nie można więc powiedzieć, że coś jest perfekcyjne dla wszystkich, gdyż inni mogą woleć, np. sesje plenerowe, w których czuć ciepło i wyraźny akcent silnej miłości. Nowoczesność jest natomiast chłodna i erotyczna, co może być dodatkowym smaczkiem dla bardziej klasycznej formy sztuki fotografii ślubnej.

Moja rada jest taka: Nie zamykajcie się w sztywne ramy i eksperymentujcie, mieszając pomysły.

Wynajęcie apartamentu kontra sesja w studio

Studio przy sesjach ślubnych nie jest często wybieraną propozycją. W przypadku nowoczesnych sesji zdjęciowych może być jednak perfekcyjną alternatywą, gdzie wykorzystacie m.in. zimne oświetlenie i białe tło. Neonowy efekt może być ciekawym dodatkiem.

Nowoczesne apartamenty są jednak dużo bardziej eleganckie. Cena takich obiektów jest niestety wysoka, dlatego niewielu nowożeńców decyduje się na wynajem.

Ile wynosi cena za noc?

Wszystko zależy od miasta, regionu i sezonu, w którym sesja będzie organizowana. Chcąc wykonać zdjęcia w sezonie turystycznym, musi mieć na uwadze, że miejscowości typu Zakopane, Sopot, Gdynia, Gdańsk (lub inne okoliczne kurorty) są oblegane. Nic dziwnego, że luksusowy apartament może kosztować 800-1000 złotych za dobę!

W Krakowie, Warszawie, Wrocławiu lub innych dużych miastach Polski, ceny są zazwyczaj stabilne. Wahają się między 500-600 złotych za dobę. Posiadają one jednak pewną zaletę – ciekawe widoki, np. Pałac Kultury i Nauki.


Interesującą propozycją jest Sky Center we Wrocławiu, gdzie można wynająć pokój m.in. na 47 piętrze. Widok panoramy Wrocławia z takiego miejsca jest wspaniały i zapiera dech w piersiach, więc może posłużyć do jednej z najbardziej romantycznych sesji ślubnych, jakie kiedykolwiek widzieliście.

Jak przygotować oświetlenie

Jest to kluczowy element, który odpowiada za jakość, głębie i duszę fotografii. Sposobów na wykorzystanie światła jest wiele, lecz nie wszystkie pasują do danych sytuacji. Przy sesjach plenerowych wykorzystany jest maksymalny potencjał światła słonecznego, które “podkręcane” jest za pomocą światła błyskowego.

My jednak w nowoczesnych sesjach będziemy chcieli tego uniknąć, na rzecz zimnego światła LED lub kolorów typu neon.