Scrapbooking to coraz popularniejsza forma przygotowań jakichkolwiek zaproszeń (w tym kartek ślubnych). Czym się one charakteryzują i co to słowo w ogóle oznacza? Otóż są to kartki przygotowane ręcznie, dzięki czemu wszystkie są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Odpowiedzmy na kilka pytań odnośnie do tego, jaka forma zaproszeń ślubnych jest bardziej opłacalna i czy warto w ogóle wybierać scrapbooking, który charakteryzuje się dużo wyższą ceną, jeśli na rynku jest masa ofert profesjonalnych drukarni w dużo atrakcyjniejszych cenach.

Ręcznie robione zaproszenia ślubne – wysoka cena i świetna jakość

Wszystko, co zostało wykonane za pomocą ludzkich rąk, jest o wiele droższe od produktów, które wyszły z drukarki lub linii produkcyjnej. Powodem jest ilość włożonej pracy i poświęcony czas na przygotowanie poszczególnych elementów i wyposażenia. Wykonanie ich z dbałością o detale i dopracowanie szczegółów – same materiały potrafią kosztować więcej, więc koszty poniesione przez producentów, są o wiele wyższe.

Scrapbooking oferuje jednak dużo większe możliwości pod względem dekoracji. Drukowane kartki zazwyczaj posiadają cyfrową grafikę i jeden doklejony element (np. kokardkę lub sznureczek ozdobny, który służy do związania zaproszenia). Ręcznie robione zaproszenia ślubne nie mają ograniczeń względem zaawansowania i skomplikowania. Wszystko zależne jest jedynie od budżetu, którym dysponują Państwo Młodzi oraz umiejętności wybranego specjalisty.

Warto zwrócić uwagę również na różnicę wykorzystanych materiałów, ponieważ zazwyczaj te wybierane przez scrapbookingowców, są dużo lepsze, niż produkty oferowane przez hurtownie lub duże drukarnie, które zajmują się niemal masową produkcją zaproszeń.

zaproszenia na ślub

Czy to naprawdę taka różnica?

Większość gości po otrzymaniu zaproszenia ślubnego wyciągnie je tylko raz z koperty i położy w miejsce, w którym nie będą one przeszkadzać. Czy więc warto wydawać fortunę, by większość osób tego nie doceniła? Tak naprawdę wszystko zależy od samych nowożeńców. Jeśli chcą oni pokazać się przed rodziną dużym i wystawnym weselem, to przywiązanie uwagi do szczegółów jest koniecznością. Natomiast dla skromnych imprez, które będą organizowane jedynie w gronie najbliższych osób, wystarczą subtelne kartki z osobistą treścią.

Ciekawym pomysłem może być również samodzielne przygotowanie zaproszeń weselnych, co będzie wymagać od Młodej Pary zaangażowania i włożenia ogromnej ilości czasu oraz pracy. Jest to jednak świetna zabawa, z którą poradzą sobie wszyscy – nawet ci, którzy nie posiadają wybitnie rozwiniętych zdolności manualnych. Wystarczy skorzystać z zestawów, które dostępne są w sklepach stacjonarnych i internetowych, przeznaczonych dla scrapbookingowców.

Chociaż klienci z góry wiedzą, jak będą wyglądać wybrane przez nich zestawy, to zawsze istnieje możliwość indywidualnej personalizacji, dzięki czemu można konstruować spersonalizowane zamówienia dla każdego z osobna. Osoby posiadające nieco więcej wolnego czasu, zachęcam serdecznie do spróbowania takiej formy przygotowań zaproszeń, ponieważ jest to świetna zabawa, która może przerodzić się w dochodowe hobby – nigdy nie wiadomo, co i kiedy przyniesie nam los.