pomysly na sesje slubna

Jak wykorzystać zabawne inspiracje do sesji ślubnych

Chyba każdy widział strony internetowe i fan page z zabawnymi sesjami zdjęciowymi Rosjan. Trzeba przyznać, że są oni bardzo odważnym narodem, który szuka nieszablonowych rozwiązań. Efekt nie zawsze wygląda tak, jak został zaplanowany, lecz dla wielu nowożeńców najważniejsze są chęci.

Okazuje się, że niektóre pomysły można wykorzystać w bardzo kreatywny sposób. Potrzebna jest do tego jednak ręka profesjonalisty, który wie co robi i doskonale zna możliwości swojego sprzętu. Zauważyliście, że większość komicznych rosyjskich sesji zdjęciowych wygląda, jakby były zrobione przy pomocy najtańszej cyfrówki lub starej generacji telefonu komórkowego?

Masa efektów specjalnych, czyli czego nie robić

Rosja kojarzy się z kiczem. Dywany na ścianach, kilogramowe złote łańcuchy i kolorowe dresy połączone z pantoflami. Nie można zapominać o jednym, co często widywane jest na sesjach ślubnych z tego zakątka świata! Ogromna ilość efektów specjalnych, które zostały wykonane przy pomocy przestarzałych aplikacji i bez doświadczenia.

Świetnym przykładem takiej pracy jest zdjęcie, na którym Pan Młody trzyma w dłoniach Pannę Młodą w postaci niewielkiego aniołka. Oczywiście profesjonalnie wykonana korekcja mogłaby wyglądać nawet ciekawie, lecz w tym wypadku poziom zaawansowania grafika był stosunkowo niski.

Co zamiast efektów specjalnych?

Dobrym pomysłem jest zabawa odległością i światłem. Interesujący efekt można uzyskać, jeśli jedna osoba będzie stała daleko, natomiast druga blisko obiektywu. Chcąc zwizualizować Wam przykład takiego zdjęcia, posłużę się popularnymi fotografiami Krzywej Wieży w Pizie. Turyści uwielbiają udawać, że próbują ją przepchnąć itp.

Pamiętajcie, że kreatywność to świetny pomysł. Należy wykorzystywać jednak kadr, światło, ustawienie lub odległość, zamiast efektów specjalnych, które rzadko kiedy się sprawdzają.

Pomysły, które mogą być interesującą inspiracją

Spotkałem kiedyś na jednej grupie dyskusyjnej z zabawnymi fotografiami ślubnymi pewne zdjęcie. Pani Młoda trzymała popularną w Rosji broń, czyli karabin AK47. Przytulała swojego męża, a wokół nich leżały inne kobiety elegancko ubrane. Jak można domyślić się, Panna Młoda po prostu pozbyła się konkurentek, by żadna z nich nie uwiodła jej ukochanego męża.

Czemu o tym wspominam? Sama fotografia ślubna ma ciekawą historię i można ją przerobić na naprawdę ekscytującą sesję ślubną. Dlaczego więc zdjęcie trafiło do tak prześmiewczego miejsca? Ponieważ było wykonane w sposób fatalny. Jak wiadomo, w Rosji panują nieco inne warunki niż obecnie w Polsce, więc nawet Państwo Młodzi nie prezentowali się naprawdę dobrze. Po pierwsze – Pan Młody miał za duży rozmiar marynarki i spodni, przez co wyglądała niekorzystnie. Po drugie – zdjęcie było wykonane fatalnie i wyglądało, jakby zostało zrobione przez amatora telefonem komórkowym. Po trzecie – było zupełnie surowe i nie posiadało żadnej obróbki. Ta sesja zdjęciowa jest perfekcyjnym przykładem, że nawet dobry pomysł, można popsuć.

Czekam w komentarzach na Wasze propozycje, które widzieliście i powinny znaleźć się na tej liście. Mam nadzieję, że również coś ciekawego utkwiło w Waszej pamięci.