wiosenny ślub

Wiosenny ślub – motywy ptaków

Standardową porą roku na wesela było lato. Jednakże, coraz częściej odbiega się od tej tradycji, chcąc sprawić, aby wydarzenie te było jeszcze bardziej piękniejsze i wyjątkowe. Dlatego też wesela odbywają się wiosną, czyli w momencie, gdy wszystko rozkwita, wokół tylko śpiew ptaków i unosząca się w powietrzu woń bzu. Taka sceneria może okazać się idealna dla każdego, kto kocha tę porę roku. Jednakże, nawet jeśli nie uda się zorganizować wesela wiosną, to i tak zawsze można przystroić salę weselną w tym stylu, aby przynajmniej wewnątrz pomieszczenia poczuć ten cudowny, wiosenny klimat.

Motyw ptaków na ślubie

Miłośnicy wiosny mogą wykorzystać ją nie tylko do wystrojenia sali weselnej. Fotografia ślubna wykonana pośród rozkwitających roślin, pięknej kolorystyki może okazać się idealna dla osób kochających naturę. Nawet, gdy wesele odbywa się w innym miesiącu, to warto kilka miesięcy przed lub też po wykonać zdjęcia ślubne w takiej scenerii. Jednakże, najistotniejszą rolę będzie posiadać tutaj wystrojenie sali weselnej, jak i kościoła. Motyw ptaków idealnie można oddać poprzez graficzne przedstawienie go przede wszystkim na zaproszeniach, dzięki czemu goście będą mogli domyślać się w jakim stylu będzie przygotowane całe wydarzenie. Jedynym problemem w tej kwestii może okazać się wybór idealnego ptaszka. Otóż, gatunków jest tak wiele, tym samym poszerzając wszelkie możliwości. Ptaki w locie, siedzące, romantyczne lub żartobliwe – istnieje mnóstwo propozycji, które dobrać można bez większego problemu będzie można dobrać idealny wzór, który będzie współgrał ze stylem całego wesela. Dlatego bezpiecznym wyborem będzie dobranie jednego motywu graficznego ptaka, który będzie pojawiać się od zaproszeń, po elementy dekoracyjne sali.

Udekorowanie sali w wiosennym stylu

Kwestii dekoracji w tym przypadku również są nieograniczone. Przede wszystkim – mnóstwo kwiatów, zieleni, koloru. Rośliny w tym przypadku będą grać najwyższą rolę, tak samo jak i ptaki. Klatki, piórka, gniazda mogą być idealnym dodatkiem do kompozycji kwiatowych. Przykładowe klatki mogą również stanowić element dekoracji stołów. Sprawdzą się doskonale jako pojemniki na kartki z życzeniami od gości, czy chociażby na świeczki. Papierowe ptaki wiszące z sufitu także będą rewelacyjnym rozwiązaniem na takim weselu. Im dokładniej para młoda określi na samym początku z jakich inspiracji będzie korzystać, tym łatwiej będzie odnalezienia się w morzu możliwości. Umiar i spójność są najważniejszymi kwestiami związanymi z wykonywaniem wystroju sali. Jednak harmonia wnętrza powinna być jak najlepsza, aby każdy mógł czuć się na takim wydarzeniu komfortowo, a nie był wręcz przerośnięty przez ilość nie dobranych dodatków.

Słodki buffet i torty weselne – akcent na wiosenny ślub

Ptasi motyw nie mógł być pominięty na torcie weselnym i wszelkich słodkościach podawanych dla gości. Ptak może pojawić się jako figurka lub w zupełnie innej postaci. Ten uroczy ptasi motyw sprawi, że tort może wyglądać niezwykle oryginalnie i wyjątkowo, przez co zostanie zapamiętany przez gości na długo. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem mogą okazać się nawet ptaki wykonane z origami. Wszystko zależy od tego, jakich wcześniej materiałów używano do dekorowania sali, bo jednak ta kwestia również musi być spójna z innymi elementami weselnymi. W ten sposób będzie można stworzyć piękny tort. Buffet ze słodkościami może zostać udekorowany chociażby w gniazda ptaków, w których będą znajdować się ich jaja. Istotne jest, aby wpleść ten motyw wszędzie tam, gdzie możliwe, ale również żeby z tym nie przesadzić.

Wiosenny ślub z motywem ptaków to jedna z wielu możliwości wystylizowania swojego przyjęcia weselnego. Warto zainspirować się do szukania swoich własnych motywów ślubnych, aby sprawić, by ten dzień stał się idealny dla pary młodej oraz komfortowy dla gości. O wiele przyjemniej i łatwiej tworzy się inspiracje ślubne, gdy określi się konkretny styl, motyw oraz daną kolorystykę wesela. Warto wiedzieć, że jeśli nowożeńcy dalej nie wiedzą jak sobie z tym poradzić – zawsze można skorzystać z pomocy wedding plannera, który chętnie wspomoże w zorganizowaniu tego wydarzenia.