Wiosenne inspiracje dekoracji sal weselnych

Wesele to wydarzenie, które dla wielu osób musi być zaplanowane co do najmniejszego szczegółu. Muzyka, jedzenie, sala… Wszystko trzeba odpowiednio przygotować. Jednym z detali, o które należy zadbać, są dekoracje sali oraz terenu wokół budynku. Aby stworzyć jedyną w swoim rodzaju atmosferę i uprzyjemnić wieczór całej rodzinie i przyjaciołom, warto jest zasięgnąć po kilka cennych inspiracji, dzięki którym miejsce imprezy będzie zachwycać.

Wianki na stołach, drzwiach i wśród gości

Wiosna to królowa kwiatów – już od marca na zewnątrz zaczyna robić się pięknie i kolorowo. Dzięki możliwościom dekoracyjnym, jakie oferują róże, tulipany czy też piwonie, można stworzyć wyjątkowe, bardzo klimatyczne ozdoby w formie wianków. Takie elementy mogą być wykonane z najpowszechniejszych gatunków kwiatów lub takich, które kwitną tylko o określonej porze roku. Różnokolorowe wianki idealnie sprawdzą się jako ozdoba stołów, przy których wesoło bawią się goście. Kwiaty umieszczone wśród potraw i napoi powinny być dopasowane do motywu przewodniego lub stylu imprezy. Wianki jednak nie muszą być jedynie ozdobą stołów – mogą zostać też zawieszone na drzwiach lub kołysać się i zwisać z sufitu nad stołem lub na dworze, przed wejściem na salę. W ten sposób można zachować spójność i liczyć na zjawiskowo urządzoną salę.

Romantyczny klimat z pastelowym wnętrzem

Dla większości z nas wiosna to pora roku, która kojarzy się z radosnym celebrowaniem dłużej trwającego dnia i obserwowaniem budzących się do życia roślin i zwierząt. To w tym okresie zaczynają też królować pastelowe barwy. Dlaczego by nie wykorzystać tego na sali weselnej? Różowy, żółty lub zielony potrafią nadać specjalną atmosferę wnętrzom. Subtelne elementy w tych kolorach tworzą romantyczny klimat i doskonale wprowadzą każdego gościa w wiosenną aurę.

Delikatne pompony i łańcuchy

Bardzo lubianą i równie chętnie wybieraną dekoracją sali weselnej są pompony i łańcuchy. Jako że wiosną otaczamy się pastelowymi barwami, warto jest zwrócić uwagę na popularne ozdoby w tych kolorach. Należące do nich pompony dodają niezwykłą, kobiecą nutę w każdym pomieszczeniu, w tym w sali pełnej bawiących się gości. Łańcuchy są na tyle uniwersalnym dodatkiem, że mogą zdobić cały teren wewnątrz i na zewnątrz budynku. Delikatny, jednak nadal widoczny element wystroju to przede wszystkim doskonały pomysł na zapełnienie pustej, białej przestrzeni na ścianach. Pompony z kolei świetnie sprawdzą się do stworzenia specjalnego tła do robienia sobie zdjęć przez gości czy też ozdobienie słodkiego stołu lub barku.

Słodki stół z papierowymi kwiatkami

Czasem zbyt duża ilość ozdób może przytłaczać niektórych gości, a nawet i wpływać na optyczne zmniejszenie sali. Aby tego uniknąć można zdecydować się na nieco delikatniejsze dekoracje, które nadal będą przyciągać wzrok, jednak stworzą minimalistycznie urządzone wnętrze. Jedną z ozdób, które doskonale się do tego nadadzą, są papierowe kwiatki i motylki – dobrze znane symbole wiosny. Na sali świetnie sprawdzą się jako dekoracja ścian i drzwi. Mały element na pewno zwróci uwagę gości i w połączeniu z innymi akcentami będzie tworzyć wiosenną, minimalistyczną przestrzeń.

A może wielkanocne akcenty?

Pierwsze co przychodzi na myśl, gdy na horyzoncie pojawia się wiosna to oczywiście Wielkanoc. Warto jest wykorzystać pewne akcenty, które kojarzą się z tym okresem w roku i wpleść je w aranżacje sali. Wiszące, pastelowe jajeczka czy porcelanowe zajączki doskonale sprawdzą się na ślubach organizowanych przed lub po Dniu Wielkiej Nocy. Elementy te można użyć praktycznie do wszystkiego – od zaproszeń i winietek, po wianki i kompozycje kwiatowe, aż do dekoracji stołów i ścian sali. Ta propozycja sprawi, że wesele na pewno zostanie zapamiętane za wesołą i przyjemną atmosferę panującą na sali.