Wesele to noc zabawy. Owszem, jest to wydarzenie pełne emocji, ale wszyscy goście piją i bawią się razem z Młodymi, którzy wchodzą na zupełnie nową drogę życia. Kolor bieli jest czymś zupełnie naturalnym, a mało kto decyduje się na przystrojenie sali w odważnych kontrastach, ponieważ jest to trudna sztuka wymagająca doświadczenia w aranżowaniu imprez.

Kiedy stosować takie przystrojenia sali w odważnych kolorach i jak to robić? Jako fotograf ślubny i weselny widziałem wiele wyjątkowo pięknych wydarzeń. Nie będę ukrywać, że zdarzały się i takie, które pozostawiały wiele do życzenia. Chociaż jest to magiczna noc, która nie powinna być uzależniona od kolorów sali weselnej, to jednak takie detale tworzą całość i rzutują na zadowolenie ze zdjęć ślubnych itp.

Jakie odważne połączenia wspominam najlepiej? Chętnie przedstawię Wam kilka ciekawych inspiracji, które może wpłyną na Wasze plany.

Kolor włosów Panny Młodej? Świetna propozycja!

Jeśli Panna Młoda jest blondynką, aranżacje dodatków w kolorach bieli i złota będzie prezentować się zjawiskowo. Jest to nieśmiertelne połączenie, które stworzy tak spójną całość, że eleganckie zdjęcia ślubne nie mają prawa nie wyjść.

Jeśli jednak mamy do czynienia z brunetką, doskonałym wyborem będzie kontrast bieli i zieleni. Jest to zupełnie naturalna propozycja, która zawsze kojarzy się dobrze, a trawiasty odcień należy do barw uspokajających. Dodatkowo jest to wspaniałe nawiązanie do przyrody, gdyż brązowy kolor włosów może kojarzony być z korą zdrowych i przede wszystkim silnych drzew – każdy lubi naturę, sady i piękny zapach roślinności, więc takie połączenie zawsze zaprezentuje się w najlepszy możliwy sposób.

W przypadku mocnego koloru rudego, reszta jest prawdopodobnie oczywista dla wszystkich. Jaskrawe kolory pomarańczy będą komponować się wspaniale z salą, jeśli zostanie do tego dopasowana. Oczywiście nie zawsze jest taka możliwość i czasem lepszym rozwiązaniem będzie powrót do zieleni.

Planując wszystko odpowiednio wcześnie, macie naprawdę dużo czasu na swoje przemyślenia – dlatego szukajcie sali weselnej, która spełni Wasze oczekiwania. Przykładowo pomarańczowe dodatki, będą ciekawie wyglądać na tle ścian typu czerwona cegła. Nie jestem aranżerem wnętrz, ani organizatorem wesel i wiem, że każdy ma swój gust, jednak widziałem już w swoim życiu sporo kreatywnych pomysłów. Pamiętajcie o tym, że przystrojenie sali weselnej widać na zdjęciach i lepiej wybrać pomysł, do którego nawet za kilka lat wrócicie z wielką przyjemnością.

Jakich kolorów unikać?

Nie ma chyba takich barw, których nie można dopasować w elegancki sposób do sali weselnej. Jeśli macie kilka pomysłów lub nie jesteście pewni swoich planów, zawsze można skonsultować je z bliskimi. Dobrym pomysłem jest także kontakt z organizatorami ślubów – nie musicie ich zatrudniać na pełen etat, czasem wystarczy krótka konsultacja, by wskazał Wam odpowiednią drogę. Zapłacicie wtedy mniej, a szybciej znajdziecie drogę, którą warto jest podążać.