Zabawa na świeżym powietrzu w czasie letnich nocy i wysokich temperatur to świetny wybór dla wszystkich nowożeńców – dysponując wystarczająco dużym ogrodem lub korzystając z terenów naszych bliskich, można zorganizować wspaniałe wydarzenie, którego nikt długo nie zapomni.

Największym atutem plenerowego wesela jest brak zmartwień o akustykę lub klimatyzację, która w wielu salach weselnych nie jest odpowiednio wydajna. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych elementach, które sprawią, że żadne warunki atmosferyczne lub zmienna pogoda nie wpłyną na dyskomfort naszych gości.

Dziś chcemy przedstawić wam kilka wskazówek, jak zorganizować wesele pod chmurką, by spełnić oczekiwania najbardziej wymagających osób.

Pogoda zmienną jest, lecz my mamy możliwości

fotograf ślubny szczecin

Nawet jeśli cały dzień jest słoneczny i na niebie nie pojawiła się żadna chmurka, nie oznacza to, że wieczorem sytuacja nie ulegnie zmianie. Większość nowożeńców rezygnuje z namiotów, jeśli prognozy krótko i długoterminowe są niezwykle obiecujące – warto jednak wypożyczyć model, który posiada możliwość szybkiego złożenia i rozłożenia ścian, ponieważ zabezpieczymy w ten sposób biesiadników przed opadami i silnym wiatrem.

Takie zadaszenie wystarczy ustawić nad stołem, ponieważ po kilku drinkach i toastach, lekka mżawka będzie nawet mile widziana wśród miłośników tańca. Warto zaznaczyć, że fotografia ślubna, na której goście bawią się mimo deszczu, jest wyjątkowo pozytywna i nawet po wielu latach, u wszystkich pojawi się uśmiech na twarzy.

Kosz z parasolami, kocami i szafeczka na buty

Ostatni element pewnie zaskoczył wiele osób, jednak należy pamiętać o tym, że wesele plenerowe zazwyczaj nie posiada prostego, utwardzonego parkietu – szpilki mogą okazać się dość problematyczne. Warto wcześniej poinformować o tym swoich gości, przypominając im z pomocą subtelnej wiadomości kilka dni wcześniej, by jednak nie zapomnieli o zapasowych wygodnych butach.

Koce i parasole to pewne zabezpieczenie, na ewentualność wiatru i deszczu, a jeśli okażą się zbędne, będą stanowić wspaniałą i elegancką dekorację.

Wskazówki, zabawy i zdjęcia ślubne

Uśmiech gości na filmie i fotografiach weselnych jest najlepszym dowodem świetnej zabawy i doskonałą nagrodą za wysiłek włożony w organizację. Gry i zabawy połączone z ciekawą scenografią i oryginalnymi pomysłami, stworzą niezapomniany klimat wesela plenerowego, a wskazówki dotyczące położenia poszczególnych miejsca, pomogą dotrzeć zagubionym gościom do celu.

Przykładem mogą być popularne gry, w trochę innym wydaniu (np. ogromna Jenga, ogrodowe kręgle lub minigolf).

Oświetlenie, by zabawa trwała całą noc

Weselna noc jest jedną z najkrótszych nocy w życiu wszystkich nowożeńców – w końcu każdy szuka ich atencji, chce im pogratulować i zamienić kilka słów na osobności. Nawet nie zauważymy, kiedy księżyc rozświetli się w pełni na niebie, a zegar wybije północ.

Warto więc zadbać o odpowiedni nastrój i oświetlenie, by każdy wszystko widział, minimalizując tym samym możliwość wypadku – o co nietrudno, gdy w grę wchodzą duże ilości napojów wyskokowych.