Coś, co teraz jest tradycją, może w bliskiej przyszłości odejść w zapomnienie. Trendy ślubne lub weselne zmieniają się bardzo dynamicznie i równie szybko wracają. Niezmienne są jednak takie elementy jak muzyka, alkohol i dobra zabawa.

Czy to jednak może się zmienić? Czy któregoś z wymienionych elementów może zabraknąć? Jaki to będzie miało wpływ na gości i jak potoczą się losy samej imprezy? Coraz częściej pojawiają się wzmianki na temat wesela bez alkoholu, co wśród wielu gości budzi duże kontrowersje.

Zaskoczenie przybyłych

Prawdopodobnie wszyscy będą zaskoczeni Waszą decyzją, a wielu będzie starało się przekonać, by jednak odpuścić i postawić na stołach alkohol. Inni będą się licytować, proponując chociażby wino, piwo lub likiery. Jakie tłumaczenia można usłyszeć? Najpopularniejsze jest nawiązanie do lepszego trawienia lub tańca.

Trzeba jednak zrozumieć gości, ponieważ dla nich to coś zupełnie nowego. Można spróbować przetłumaczyć, co się wydarzyło, że zdecydowaliście się na taki krok. Dzięki temu pewna część zrozumie, podjęcie przez Was tak kontrowersyjnych planów.

Oczekiwania kontra rzeczywistość

Niestety, chociaż znaczna większość deklaruje przybycie na wesele, finalnie się na nim nie zjawia. Goście często do ostatniej minuty myślą, że jest to dowcip i gdy wejdą na salę weselną, zobaczą zastawione stoły i alkohol na nich. Ich reakcje są jednak zaskakujące, ponieważ w oczach widać wręcz rozczarowanie.

Często można spotkać się nawet z sytuacjami, że po kilku godzinach dość smutnej i “sztywnej” imprezy, zaproszeni będą co chwilę wychodzić na parking, by po kryjomu napić się alkoholu. Z relacji Państwa Młodych, którzy odważyli się na taki krok wynika, że część gości wyjeżdża zaraz po obiedzie. Ci, co zostają, często piją pod stołami – jak podczas studniówki. Oczywiście alkohol spożywany jest znacznie szybciej, by organizatorzy tego nie widzieli, co w konsekwencji skutkuje dużo szybszym upojeniem.

Nie trzeba chyba nikomu mówić, że taki widok będzie bardzo przykry dla Młodej Pary, lecz niestety muszą się z nim liczyć. Rodzina także uwielbia dyskutować i można później usłyszeć komentarze typu “najgorsze wesele, na jakim byliśmy” itp. Oczywiście nie będą one przekazane Wam personalnie.

Czy warto ryzykować?

Pamiętajcie, że to wy jesteście najważniejsi w ciągu tego wydarzenia. To Wasz dzień i Wasza noc, więc nic innego nie powinno się liczyć. Dobry fotograf ślubny doskonale będzie wiedz07iał, jak zareagować w takiej sytuacji, by Wasze zdjęcia wyglądały wspaniale i skupi się jedynie na wartościowych elementach i osobach.

Realizujcie swoje marzenia, bez względu na zdanie innych. Zawsze znajdziecie wśród najbliższych sprzymierzeńców, dlatego nie przejmujcie się gośćmi, którzy nie potrafią uszanować Waszych decyzji w tym dniu.

Czy zdjęcia z takich wesel się różnią?

Chociaż warto poinformować o fotografa ślubnego na temat wszystkich szczegółów, to zupełnie nie będzie miało to wpływu na fotografie z imprezy. Nie musicie się obawiać, że będą one mniej atrakcyjne, ponieważ dobry fotograf skupi się na szczęściu Młodej Pary i ich najbliższej rodziny.