sesja zdjęciowa

Trendy ślubne na rok 2022! Co jest teraz modne? Cz. 2

Trendy ślubne w nowym sezonie to zawsze mnóstwo zmian, które co jakiś czas powracają do łask i ponownie są na topie. Czasami są one bardziej zaskakujące, a innym razem – standardowe. Co jeszcze czeka nas w 2022 roku i jakich trendów w organizacji ślubu możemy się spodziewać? Zapraszam na część 2 po kolejne informacje o weselnej modzie.

Koniec z obcasami?

Białe buty na obcasie to jeden z charakterystycznych elementów ubioru Panny Młodej. Kilkucentymetrowe szpilki nie są jednak najwygodniejsze w tańcu, dlatego wiele kobiet decyduje się na zabranie z sobą płaskiego obuwia na przebranie w trakcie nocy. W 2022 roku kończymy z tym! Ten rok stawia nas przed nowym trendem, jakim są buty na płaskiej podeszwie. W nowym sezonie można spodziewać się widoku Panien Młodych wyskakujących w casualowe trampki lub mokasyny, zamiast wysokich, wywołujących otarcia, szpilek. Która panna się z tego nie ucieszy?

Boho, boho i jeszcze raz boho!

Chyba nie ma osoby, które nigdy nie słyszała o stylu boho. Trawa pampasowa, rattan i wiklina to materiały królujące w weselnych dekoracjach w tym stylu. Pięknie prezentują się w postaci podkładek pod talerze, krzeseł dla gości lub wazonów stojących na sali. Tak udekorowana przestrzeń to cudowny, rustykalny i wiejski klimat, który przeniesie Was i Waszych gości do innej, odległej krainy. Styl boho tyczy się tutaj również fryzur. Naturalne fale lub warkocze w kłosy symbolizują naturalność i minimalizm w jednym. W połączeniu z delikatnie zdobioną sukienką można stworzyć niesamowity efekt.


Warto zwrócić także uwagę na makramy – ręcznie plecione ozdoby wykonywane za pomocą specjalnej techniki bez użycia igieł, szydełek czy też drutów. Mogą być one zawieszone na altanie, nad fotelami Państwa Młodych lub na ścianie za kapelą. Świetnie dopełnią wygląd pomieszczenia i zwrócą uwagę niejednego gościa.

Welon znowu na topie

Dotychczas na weselach dużą popularnością cieszyły się wszelkiego rodzaju ozdoby do włosów – od spinek, po klamry i kwieciste wianki. W 2022 roku do łask wracają jednak welony! Kiedyś nieodłączny element ślubnej stylizacji dla Panny Młodej znowu stanowi idealny dodatek do sukni. Welony dostępne są w różnych wersjach, zarówno jeśli chodzi o długość, jak i styl. W tym sezonie wracamy do korzeni!

Naturalny makeup no makeup

Niejedna Pani jest zaznajomiona z terminem makeup no makeup. Dla tych, którzy jednak pierwszy raz spotykają się z tym terminem już śpieszę z wyjaśnieniami. Popularny już termin stał się ekwiwalentem naturalnego i jak najmniej widocznego makijażu. Trend makeup no makeup polega na zastąpieniu ciężkich podkładów do twarzy, mocnych pudrów i ciemnych cieni do oczu o wiele lżejszymi zamiennikami. Od czasów początków pandemii Panie stawiają na makijaż, który podkreśla ich naturalne piękno i nie zakrywa prawdziwego oblicza. W 2022 roku można się więc spodziewać częstszego widoku kobiet z naturalnie błyszczącą skórą na ślubnym kobiercu.