Organizacja wesela, zakup garnituru i sukni ślubnej, wynajem auta – to ogromna ilość kosztów, które mogą wymagać dużego budżetu. Poświęcenie czasu na znalezienie odpowiednich produktów i specjalistów, którzy zadbają o wszystkie detale, również wymaga wielu poświęceń, które mogą odbić się na pracy zawodowej lub relacjach z bliskimi.

Zakup sukni ślubnej – wady i zalety

Suknia Panny Młodej jest symbolem ślubu, ponieważ każda dziewczynka marzy od najmłodszych lat o tym, by wyglądać chociaż przez chwilę jak prawdziwa księżniczka – jest to jednak jednorazowa kreacja, która zazwyczaj ląduje później w szafie i traci swój wyjątkowy wygląd, świeżość i blask. Miło jest jednak po latach wrócić wspomnieniami do chwili ślubu, wyciągając suknię z szafy wraz ze zdjęciami i filmami.

Największą zaletą jest możliwość dostosowania sukni ślubnej do indywidualnych wymagań Panny Młodej, więc nawet jeśli wybór padnie na gotowy produkt, można zawsze skorzystać z oferty profesjonalnej krawcowej lub krawca – można nawet podjąć decyzję o szyciu kreacji od podstaw na wymiar.

Nie można zapominać o kwestiach kosztów sukni ślubnych, ponieważ w czasie zakupu są one niezwykle wysokie. Ceny w przeciętnych salonach zaczynają się od 1000 złotych, jednak należy zaznaczyć, że jest to początek i górna granica nie istnieje (najdroższa suknia ślubna, kosztowała 12 mln dolarów i została wyposażona w 150 karatów diamentów). Oczywiście suknie można później sprzedać, jednak prawdopodobnie nie uda się odzyskać nawet 80% wartości zakupu i znalezienie osób zainteresowanych jest kolejnym problemem.

Wypożyczenie sukni ślubnej, czyli ekonomiczne podejście do sprawy

Znalezienie wypożyczalni sukni ślubnych, które będą oferować asortyment zgodny z konkretnymi oczekiwaniami, potrafi graniczyć z cudem – niestety, w tym wypadku nie istnieje możliwość naniesienia poprawek krawieckich, więc trzeba zdecydować się na produkt i zaakceptować go w każdym calu.

Największą wadą jest fakt, że jedynym wspomnieniem po sukni, która nie jest naszą własnością i była już wcześniej używana przez inne Panny Młode, są zdjęcia z ceremonii, wesela i sesji ślubnej.

Warto jednak wziąć pod uwagę cenę, która często jest połową kwoty zakupu nowej kreacji. Dodatkowo wypożyczalnie wliczają w swoją ofertę ewentualne zniszczenia, więc nie trzeba obawiać się, że podczas całonocnej zabawy wydarzy się coś, co spowoduje dodatkowe obciążenie finansowe. Suknia ślubna nie zagraca również szafy i w nie trzeba szukać ewentualnych klientów do odsprzedania.

Podsumowując wybór, wszystko zależne jest od tego, jaki posiadamy budżet, wymagania i czy dysponujemy dużą ilością miejsca w swoim mieszkaniu, ponieważ takich elementów z wesela, znajdzie się naprawdę wiele.