Ślub wiosną! Dlaczego warto wziąć ślub o tej porze roku?

Wybór odpowiedniej daty ślubu potrafi spędzić sen z powiek. Podjęcie decyzji co do najlepszego dnia oraz miesiąca na sformalizowanie swojego związku może zająć dużo czasu. Aby tego uniknąć warto jest od razu pomyśleć o najlepszym rozwiązaniu – organizacji wesela wiosną. Dlaczego to właśnie wtedy warto wziąć ślub? W tym artykule przedstawię Państwu kilka istotnych aspektów, dzięki którym Narzeczeństwa uwielbiają ślubowanie miłości właśnie o tej porze roku.

Większy wybór terminów

Powszechnie wiadomo, że większość par szuka terminu ślubu na lato. Poszukiwania rozpoczynają się już rok, dwa lub nawet trzy lata wcześniej ze względu na brak terminów w najbardziej gorących miesiącach w roku. Warto jest zatem pomyśleć o pobraniu się o kilka tygodni lub miesięcy wcześniej, tuż przed prawdziwym sezonem weselnym. Zagwarantuje to nie tylko o wiele łatwiejsze znalezienie sali, ale i wynajęcie zespołu, fotografa czy też cateringu. Wiosną nie tylko kwiaty budzą się do życia, ale i ludzie – dlatego w marcu i kwietniu można liczyć na większą dostępność wielu podwykonawców.

Żywe dekoracje na sali i w ogrodzie

Nie ma osoby, która wyobrażałaby sobie ślub bez ani jednego kwiatka. Wiosną, gdy wszystko wokół rozkwita, a parki i ogrody stają się kolorowe i pachnące, wybór dekoracji weselnych tego typu jest więc największy. To w tym momencie dzięki łatwo dostępnym, świeżym kwiatom można stworzyć wyjątkowe ozdoby wnętrz lub ustawić kilkanaście wazonów z różnymi ich gatunkami na całej sali. Cała gama kolorów nada wyjątkową atmosferę najważniejszemu wydarzeniu w życiu.

Żywe dekoracje nie muszą jednak dotyczyć tylko sali lub ogrodu. Warto pamiętać, że w okresie wiosennym wybór kwiatów jest o wiele większy, niż podczas innych pór roku. Właśnie dlatego Panna Młoda może liczyć na wyjątkowy bukiet ślubny, stworzony z kwiatów, które na co dzień nie są łatwo dostępne.

Kolorowy zawrót głowy

Gdy za oknem zaczyna robić się kolorowo, aż chce się przenieść wszystkie te przepiękne barwy do wnętrza sali! Dzień jest coraz dłuższy, coraz bardziej promieniście żółty, dlatego warto jest to wykorzystać. Ślub zorganizowany wiosną to bogactwo barw, które można łączyć z sobą bez obaw o przesadę. Wiosenna aura ma to do siebie, że kojarzące się z nią kolory są uniwersalne i doskonale z sobą współgrają. Wesele o tej porze roku jest zatem świetną propozycją dla osób, które właśnie za to cenią ten sezon.

Wiosenne dekoracje a zdjęcia ślubne

W porównaniu do pozostałych pór roku, wiosną zdjęcia ślubne są o wiele bardziej kolorowe. Różnobarwne kwiaty, zielone drzewa i trawniki oraz słońce na samym szczycie nieba to doskonałe tło dla pięknych i radosnych fotografii. Ze względu na duże możliwości aranżacyjne, zdjęcia na tle pięknie udekorowanej sali będą urocza pamiątką na resztę życia. Za kilka lat, podczas jednego z wieczorów spędzonych z albumem do zdjęć i butelką wina, małżonkowie będą mogli wrócić wspomnieniami do tego wyjątkowego dnia i poczuć przez chwilę tę wiosenną aurę.

Warto dodać, że niejeden fotograf ze Szczecina i okolic jest przygotowany na deszcz i potrafi wykonać zdjęcia, które pomimo szarości na niebie wychodzą nadal promiennie, a przy tym odzwierciedlają doskonałe humory gości weselnych. Czasem deszcz nie psuje planów, a jedynie delikatnie je zmienia. Uśmiech na twarzy i pozytywne nastawienie zrobią swoje i odwrócą uwagę od nieciekawej pogody.

Więcej atrakcji na zewnątrz

Pogoda zimą i latem nie uprzyjemnia spędzania czasu na dworze. W grudniu jest za zimno, a w lipcu za gorąco, aby bawić się na ślubie w promieniach słońca. Właśnie dlatego wesele wiosną to doskonałe rozwiązanie dla par, którym zależy na zorganizowaniu zabawy weselnej w plenerze lub zaplanowaniu części aktywności na tarasie czy też w ogrodzie. Najlepsze atrakcje na zewnątrz to między innymi miejsca do relaksu na tarasie, pokaz zimnych ogni oraz ustawienie baru lemoniadowego. Aż chce się spędzać więcej czasu w ogrodzie, gdy pogoda za oknem dopisuje – dlatego zorganizowanie specjalnych stref za budynkiem sali to możliwość, którą warto wykorzystać.