Dlaczego plaża w sezonie letnim jest oblegana przez ludzi? Ponieważ oferuje wspaniały wschód i zachód słońca. Przyjemne powietrze pełne jodu, a nawet widoki, które zapierają dech w piersiach, jeśli tylko potrafimy skupić się na tym, co najpiękniejsze.

Nie ma nic dziwnego, że Państwo Młodzi decydują się na sesje zdjęciowe, które zorganizowane są m.in. w tak wyjątkowym miejscu. Jak jednak zorganizować sesję plenerową, która odbędzie się na plaży? Czy jest to kosztowny pomysł i kiedy najlepiej zdecydować się na tego typu scenerię?

Koszty: podróż, wybór specjalisty i pobyt

Biorąc pod uwagę, że wybierając sesje plenerowe, koszty minimalizowane są do oferty usług specjalisty, fryzjera, makijażystki itp. to można odrzucić przygotowanie scenerii, która byłaby niezbędna podczas sesji w studio. W klasycznym plenerze, do którego należy park, las, polana itp. często trzeba szukać pomysłów, scenarzystów i gadżetów. Muszą one zostać wypożyczone, a co za tym idzie, koszty stają się coraz większe. Subtelna sesja na plaży, nie wymaga wielu akcesoriów. Nawet kreatywne pomysły można zminimalizować do elementów, które dostępne są za darmo w większości obiektów noclegowych.

fotograf ślubny szczecin

Mowa oczywiście na temat parawanów i parasoli, można pomyśleć nawet nad stolikiem, który będzie do wypożyczenia od pobliskiej knajpy za jakąś symboliczną ilość pieniędzy. W sumie kawa na pustej plaży przy zachodzie słońce pod parasolem, przy stole na krzesłach ogrodowych, może być naprawdę atrakcyjnym pomysłem, który wykonany w sposób profesjonalny, pokaże kontrast sytuacji i drugie podłoże sugerowanego spokoju.

Wybierając fotografa ślubnego z okolic miejscowości nadmorskich, nie trzeba płacić za jego podróż, pobyt i wyżywienie. Chcąc jednak zdecydować się na ofertę konkretnej osoby, która pochodzi, np. z Warszawy, Łodzi, Lublina lub Wrocławia, koszt jest w stanie wzrosnąć do niezwykle wysokiego poziomu – jednak czego się nie robi, by ten wyjątkowy dzień był niezapomniany, prawda?

fotograf ślubny szczecin

Ceny przejazdu i pobytu to kwestie indywidualne, ponieważ tak naprawdę można zamknąć wszystko w 500-600 złotych, jeśli jedziemy na 1-2 dni i wybieramy budżetowe pokoje. Podniesienie standardu może jednak obciążyć budżet, ponieważ górna granica automatycznie przestaje istnieć.

Pora roku – to również ma znaczenie

Chcąc uchwycić wyjątkowy zachód słońca, warto rozważać przełom sierpnia i września, czyli okres, gdy dni są coraz krótsze, a temperatury coraz niższe. Duże zachodzące słońce i niebo mieniące się żółcią, odcieniami czerwieni i pomarańczy to wyjątkowy widok, który najczęściej można spotkać na widokówkach i zdjęciach artystycznych, więc czemu by tego nie wykorzystać w sesji ślubnej, skoro istnieje taka możliwość.

Małżeństwo dla wielu osób jest ciężką pracą nad sobą i związkiem. Można jednak zaobserwować, że zawsze przychodzi taki moment, gdzie jesteśmy z drugą osobą zgrani na tyle, że pozostaje już tylko siedzieć, pić kawę i uśmiechać się do siebie. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ plaża i zachód słońca to doskonały wybór, by przedstawić taką historię w romantyczny sposób.