sesja ślubna na plaży

Sesja zdjęciowa na plaży – organizacja i pomysły

Dlaczego plaża w sezonie letnim jest oblegana przez ludzi? Ponieważ oferuje wspaniały wschód i zachód słońca. Przyjemne powietrze pełne jodu, a nawet widoki, które zapierają dech w piersiach, jeśli tylko potrafimy skupić się na tym, co najpiękniejsze. Sesja zdjęciowa na plaży to wspaniała pamiątka na długie lata.

Nie ma nic dziwnego, że Państwo Młodzi decydują się na sesje zdjęciowe, które zorganizowane są m.in. w tak wyjątkowym miejscu. Jak jednak zorganizować sesję plenerową, która odbędzie się na plaży? Czy jest to kosztowny pomysł i kiedy najlepiej zdecydować się na tego typu scenerię?

Koszty: podróż, wybór specjalisty i pobyt

Biorąc pod uwagę, że wybierając sesje plenerowe, koszty minimalizowane są do oferty usług specjalisty, fryzjera, makijażystki itp. to można odrzucić przygotowanie scenerii, która byłaby niezbędna podczas sesji w studio. W klasycznym plenerze, do którego należy park, las, polana itp. często trzeba szukać pomysłów, scenarzystów i gadżetów. Muszą one zostać wypożyczone, a co za tym idzie, koszty stają się coraz większe. Subtelna sesja na plaży, nie wymaga wielu akcesoriów. Nawet kreatywne pomysły można zminimalizować do elementów, które dostępne są za darmo w większości obiektów noclegowych.

fotograf ślubny szczecin

Mowa oczywiście na temat parawanów i parasoli, można pomyśleć nawet nad stolikiem, który będzie do wypożyczenia od pobliskiej knajpy za jakąś symboliczną ilość pieniędzy. W sumie kawa na pustej plaży przy zachodzie słońce pod parasolem, przy stole na krzesłach ogrodowych, może być naprawdę atrakcyjnym pomysłem, który wykonany w sposób profesjonalny, pokaże kontrast sytuacji i drugie podłoże sugerowanego spokoju.

Wybierając fotografa ślubnego z okolic miejscowości nadmorskich, nie trzeba płacić za jego podróż, pobyt i wyżywienie. Chcąc jednak zdecydować się na ofertę konkretnej osoby, która pochodzi, np. z Warszawy, Łodzi, Lublina lub Wrocławia, koszt jest w stanie wzrosnąć do niezwykle wysokiego poziomu – jednak czego się nie robi, by ten wyjątkowy dzień był niezapomniany, prawda?

sesja ślubna nad morzem

Ceny przejazdu i pobytu to kwestie indywidualne, ponieważ tak naprawdę można zamknąć wszystko w 500-600 złotych, jeśli jedziemy na 1-2 dni i wybieramy budżetowe pokoje. Podniesienie standardu może jednak obciążyć budżet, ponieważ górna granica automatycznie przestaje istnieć.

Pora roku – to również ma znaczenie

Chcąc uchwycić wyjątkowy zachód słońca, warto rozważać przełom sierpnia i września, czyli okres, gdy dni są coraz krótsze, a temperatury coraz niższe. Duże zachodzące słońce i niebo mieniące się żółcią, odcieniami czerwieni i pomarańczy to wyjątkowy widok, który najczęściej można spotkać na widokówkach i zdjęciach artystycznych, więc czemu by tego nie wykorzystać w sesji ślubnej, skoro istnieje taka możliwość.

Małżeństwo dla wielu osób jest ciężką pracą nad sobą i związkiem. Można jednak zaobserwować, że zawsze przychodzi taki moment, gdzie jesteśmy z drugą osobą zgrani na tyle, że pozostaje już tylko siedzieć, pić kawę i uśmiechać się do siebie. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ plaża i zachód słońca to doskonały wybór, by przedstawić taką historię w romantyczny sposób.

Sesja zdjęciowa na plaży – organizacja i pomysły 1

Sesja zdjęciowa na plaży ale gdzie konkretnie?

Nad naszym polskim morzem jest wiele ciekawych “zakamarków”, które będą ładnie wyglądać na zdjęciach. Tak na prawdę ważny jest czas pojawienia się na plaży. Najpiękniej wyglądają zachody słońca, szczególnie gdy na niebie wiszą chmury. Każdy fotograf ma swoje ulubione miejsca. Ja też takie posiadam. Piękne i dzikie rejony Mrzeżyna to szansa na puste plaże. W Dźwirzynie znajdziemy piękne leśne ścieżki wzdłuż lini plaży. Rejony Unieścia mają niepowtarzalne wydmy, które ładnie prezentują się na fotografiach. Klimat pustynny zapewni nam Łeba lecz trzeba się liczyć z natłokiem turystów. Turyści, pary młode i fotografowie upatrzyli sobie również Orłowo (klif, molo, huśtawka), miejsce warte zobaczenia zwłaszcza wieczorem, kiedy światło żarówek oświetla molo i pobliskie budynki – romantycznie – tak bym to ujął.

Kiedyś napiszę jeszcze o moich ulubionych miejscach na plener na plaży. A tym czasem zapraszam na piękną sesję zdjęciową na plaży nad nasze morze – stwórzmy niezapomnianą historię.