Sesja ślubna na polskim wybrzeżu

Romantyczna sesja ślubna to pamiątka na całe życie. Nic dziwnego więc, że trzeba bardzo dokładnie ją zaplanować. Pierwsze pytanie: gdzie? Jak wybrać idealne miejsce? Szum fal, odgłosy mew w oddali, zapach świeżej morskiej bryzy w powietrzu… Brzmi interesująco? Morze Bałtyckie to piękne miejsce pełne potencjału na niesamowite zdjęcia. Z tego powodu jest też często wybierane przez młode pary. Jak więc zrobić unikatowe zdjęcia i jak się odpowiednio przygotować do sesji ślubnej nad Bałtykiem?

Wiele możliwości

Piaszczyste, białe plaże i rozciągająca się ponad horyzont bezkresna, niebieska woda – możliwości na ciekawą sesję jest tu naprawdę wiele. Na tle morza, piasku, skał, klifów, na wydmach czy nawet w wodzie… Dobry fotograf na ślub będzie w stanie wykorzystać wszystkie piękne walory danego miejsca. Oczywiście dużym faktorem decydującym o jakości zdjęć i samopoczucia podczas sesji jest pogoda. Tu trzeba zaznaczyć, że najlepszą porą na robienie zdjęć, zwłaszcza na plaży, jest wczesny poranek lub zachód słońca. Słońce kierujące się za horyzont dekoruje niebo kalejdoskopem barw w odcieniach niebieskiego, różowego, żółtego i pomarańczowego, tworząc tym samym niesamowicie piękne warunki na romantyczną sesję. Zdjęcia wykonane podczas tak zwanej złotej godziny są zazwyczaj najpiękniejsze z całej serii. Czasami nawet najprostsze ujęcia przedstawiające tylko parę młodą na tle plaży potrafią zaskoczyć swoim pięknem.

Chociaż bezapelacyjnie zachwycająca wyglądem, plaża to jednak niejedyne miejsce na wybrzeżu, które nadaje się na piękne ujęcia. Dla urozmaicenia, bardzo dobrym pomysłem jest także wykorzystanie przymorskich obiektów takich jak molo czy pobliski park. Wybrzeże oferuje wiele możliwości, jeśli chodzi o zapierające dech w piersiach scenerie, warto wykorzystać na przykład, chociażby pobliski zielony lasek w celu uzyskania większej różnorodności zdjęć.

Gdzie?

Polskie wybrzeże odznacza się bogactwem pięknych plaż i przestronnych miejsc z dala od turystów. Osoby chcące wykonać fotografię ślubną w okolicach Szczecina mogą cieszyć się wieloma opcjami znajdującymi się w niedużej odległości od ich miasta. Jedną z nich jest plaża w Świnoujściu, która została okrzyknięta mianem najpiękniejszej w Polsce. Powód? 200 metrów szerokości, do tego ciągle utrzymywana czystość i ciepła woda. W okolicy znajduje się także Woliński Park Narodowy czy Trzęsacz, w którym plaża z kolorowymi kamykami ma swoje miejsce przy klifie. Znajdują się na nim pozostałości po niegdyś stojącym tam kościele. Nad morzem jest wiele ciekawych miejsc idealnie nadających się na sesję zdjęciową. Warto zauważyć, że dobry fotograf ślubny ze Szczecina wie, jakie miejsca będą najbardziej nadawały się na sesję ślubną w odpowiadającym dla każdej pary młodej klimacie.

Co mieć ze sobą?

Co warto mieć przy sobie podczas takiej sesji? Oczywiście bardzo dużo zależy tutaj od pogody. Jeśli prognozy zapowiadają wiatr i chłodną temperaturę to warto wziąć ze sobą wiatrówkę oraz coś ciepłego do picia. Z pewnością przyda się również koc i ręcznik, aby usiąść i ochronić resztę rzeczy przed piaskiem. Nawet jeśli nie zapowiada się zbyt słonecznie, to i tak lepiej jest zaopatrzyć się w krem z filtrem UV. Słońce, zwłaszcza na plaży może spalić skórę w krótkim czasie. Trzeba o tym szczególnie pamiętać, tym bardziej z uwagi na fakt, że sesja ślubna może jakiś czas trwać. Lepiej nie ryzykować i zadbać o odpowiednią ochronę skóry. Warto także porządnie zastanowić się co do wyboru butów. Raczej sugerujemy wybór wygodnego obuwia w przeciwieństwie do eleganckiego i sztywnego, zwłaszcza dla panny młodej. Nie ma sensu zabierać szpilek, kiedy sesja ślubna odbywa się na piasku.

Plaże od zawsze były kojarzone ze spokojem i romantyzmem. Te znajdujące się przy Bałtyku są niezwykle malownicze i wręcz idealne na sesję ślubną w naturalnym, zwiewnym stylu. Bez względu na to, czy sesja ma być tradycyjna, czy bardziej niekonwencjonalna, wybrzeże Morza Bałtyckiego będzie na nią pięknym miejscem.