Sesja brzuszkowa - ciążowa

Sesja brzuszkowa – fotografia dla par i młodych rodziców

Informacja o ciąży jest zazwyczaj jedną z najbardziej szokujących wieści, które czekają na pary, nowożeńców lub stare małżeństwa – niezależnie, czy była ona planowana, czy też nie. Niemal większość kobiet twierdzi jednak, że okres ciąży to najprzyjemniejsze i najbardziej satysfakcjonujące miesiące ich życia. Warto więc  uwiecznić ten okres na sesji zdjęciowej, która będzie wspaniałą pamiątką zarówno dla młodych rodziców, jak i samych pociech na przyszłość. Czy może być coś wspanialszego niż obraz zachwyconej i szczęśliwej rodziny w komplecie? 

Jak powinna wyglądać profesjonalna sesja ciążowa? Kiedy i jak się do niej przygotować? W dalszej części materiału przygotowałem odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Zapraszam serdecznie do lektury, dzięki której sesje ciążowe nie będą mieć przed Tobą żadnych tajemnic. 

Sesja brzuszkowa bez tajemnic – jak i kiedy się przygotować 

Dopiero dowiedziałaś lub dowiedziałeś się, że spodziewasz się potomka? W takim razie efekty na tym etapie nie są jeszcze widoczne, chociaż chcąc skorzystać z oferty profesjonalisty, warto poszukać już dostępnych terminów. Możecie mi wierzyć, że nie tylko sesja ślubna powinna być zaplanowana z wyprzedzeniem, ale ciążowa również. Kolejki do prawdziwych fachowców mogą wynosić nawet do 6 miesięcy w przód. 

Oczywiście im później plenerowa sesja brzuszkowa zostanie zaplanowana, tym większe ryzyko powstania komplikacji. W końcu 9 miesiąc jest już naprawdę zaawansowanym etapem, w którym młodej mamie wielu rzeczy po prostu nie wolno robić. Współpraca więc można być zbyt ryzykowna, a efekt może znacznie odbiegać od zamierzonego. Dodatkowo należy pamiętać o warunkach pogodowych, których po prostu nie sposób zaplanować z dużym wyprzedzeniem. 

Plenerowo, czy lepiej w studio?

Sesja brzuszkowa – fotografia dla par i młodych rodziców 1
sesja rodzinna w plenerze

Wszystko zależy od planów, sytuacji i indywidualnych predyspozycji. Wielu fotografów, którzy zajmują się fotografią ciążową, oferują tylko i wyłącznie sesje plenerowe, które zazwyczaj nie wymagają większego przygotowania i dużej ilości akcesoriów – najważniejsze są wtedy umiejętności i dobry pomysł. 

Sesja brzuszkowa w studio jest świetnym wyborem, gdy chcecie stworzyć coś w stylu subtelnego albumu rodzinnego, gdzie cała uwaga skupiona jest konkretnie i jedynie na Was. Warto jednak pamiętać o tym, że zaawansowane studio oferuje wiele wspaniałych możliwości manipulacji światłem. Efekt może być zaskakujący. 

Twoje mieszkanie, jako studio

Chcesz, żeby sesja ciążowa była jeszcze ciekawsze? Wykorzystaj więc do niej własne mieszkanie, które już niedługo przywita nowego lokatora. Osoby, które nie mają wiele doświadczeń z modelingiem i fotografią, zawsze w czasie sesji zdjęciowej są spięte i zestresowane. Znajdując się w swoim najbliższym otoczeniu, którym jest dom, mogą się wyluzować, dlatego są spokojniejsze, co również widać na zdjęciach. Dodatkowo sesja w mieszkaniu jest dużo bardziej prywatna, rodzinna i intymna, więc warto rozważyć taką możliwość na ewentualność zmian pogodowych lub komplikacji uniemożliwiających wykonanie sesji studyjnej, lub plenerowej.