Plenerowe sesje ślubne zaczynają być przewidywalne. Większość nowożeńców decyduje się na takie propozycje, ponieważ zawsze wyglądają one subtelnie i przyjemne. Przy takiej aranżacji nie trzeba obawiać się o przedstawienie miłości nowożeńców.

Chcąc wykorzystać coś innowacyjnego, warto sięgnąć po otoczenie miejskie – zwłaszcza jeśli macie komfortowy dostęp do dużych miejscowości z imponującą liczbą ludności. W jaki sposób wykorzystać taką scenerię? Z przyjemnością przedstawię kilka ciekawych inspiracji i mam nadzieję, że uda mi się przekonać chociaż kilka osób do takiej sesji ślubnej.

Stare Miasto i kamienice, czyli wiekowa architektura sposobem na klasę i elegancję

Zarówno Warszawa, Kraków, Poznań, jak i Lublin lub nawet Gdańsk posiadają wspaniałe Starówki lub Stare Miasto – nazwa zależy raczej od regionu, lecz chodzi zazwyczaj o najstarszą część miasta, gdzie znajduje się wiele wspaniałych kamienic i wiekowej architektury. Niemal każde większe miasto w Polsce, posiada takie miejsce, dzięki czemu w każdym zakątku kraju można znaleźć niespotykane i eleganckie pomysły na sesje ślubne.

Jest to zazwyczaj miejsce magiczne i czarujące. Trzeba przyznać otwarcie, że czuć w nim ducha przeszłości i historii, którą dane miasto widziało. Czy taka propozycja na sesję ślubną nie jest świetnym pomysłem? Jeśli fotograf lub nowożeńcy dobrze znają swoje rejony, z pewnością dysponują także wiedzą na temat ciekawych zakamarków lub obiektów, które zagwarantują interesującą scenerię. Czasem wystarczą klasyczne schodki lub ławeczka przy kamienicy, by wykonać kawał świetnej pracy. Warto jednak mieć w zanadrzu alternatywy, gdyż im więcej możliwości znajdziecie wcześniej, tym większe prawdopodobieństwo, że sesja będzie urozmaicona.

Pośpiech w centrum i Wy w roli głównej

Chcecie zobaczyć, jak wyglądają ludzie żyjący w stałym pośpiechu? Wystarczy odwiedzić Warszawę i stanąć na chwilę w centrum. Prawdopodobnie szybko zaobserwujecie różnicę między mieszkańcami i turystami, którzy podziwiają wszystko wokół i nie biegną za kolejnymi deadlinami.

Wyobraźcie sobie, jak ciekawie można wykorzystać taką scenerię w sesji ślubnej. Cały świat pędzi i nikt nie zwraca uwagi na ważne sprawy. Wy znajdujecie się w samym środku i główny kadr skupia się jedynie na Was – wszystko inne jest rozmazane, ponieważ takiego tempa nie da się uchwycić. Można powiedzieć, że dla Was świat się zatrzymał. Dlaczego? Ponieważ ślub, rodzina, dom i bliskość to Wasz azyl, który daje spokój i ukojenie.

Każda para ma swoje indywidualne miejsce

Pamiętacie, gdzie byliście na pierwszej randce? Każda para ma w dużym mieście ogromne możliwości i na pewno zna miejsca, w których przeżyli wspaniałe chwile lub nawet przygody. Warto zrekonstruować takie chwile na sesji ślubnej, gdyż zazwyczaj takie miejscówki pozostawiają pewną wyczuwalną aurę, a Wy poczujecie się jakbyście znów byli w przeszłości. Możecie mi wierzyć, takie emocje również są wyczuwalne na fotografiach ślubnych i wyglądają nieziemsko!