ślub

Pies na weselu – czy to dobry pomysł?

Dla wielu osób ich pies jest na tyle ważny, że jest uznawany za przyjaciela i członka rodziny, a nie tylko zwierzątko. Co w takim razie zrobić, kiedy zbliża się jeden z najważniejszych dni w życiu, na który zjeżdża się cała rodzina i bliskie osoby? Czy zabrać pieska ze sobą, żeby mógł uczestniczyć w świętowaniu? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania i omówić wszystkie za oraz przeciw.

Dlaczego warto zabrać psa na wesele?

Wiele przemawia za tym, żeby zabrać ukochanego czworonoga na wesele. To ma być jedna z najbardziej doniosłych chwil w życiu człowieka – zwierzę powinno móc cieszyć się tym razem z człowiekiem. Niektórzy ludzie są tak bardzo emocjonalnie związani ze swoimi psami, ze nie wyobrażają sobie nie dzielić tej chwili ze swoim zwierzęciem.

pies - zdjęcia ślubne szczecin W Internecie można znaleźć wiele rozczulających zdjęć przedstawiających pieski w odświętnych kubraczkach, koronkach i krawatach. Wizja ubranego w niecodzienny strój pupila jest piękna, ale należy pamiętać, że nie każdy zwierzak lubi nosić ubranka. Najpierw należy upewnić się, że zwierzęciu nie przeszkadza, kiedy zakłada mu się coś na głowę lub doczepia do obroży. Jeśli pies na to pozwoli, wtedy może nawet pojawić się na ślubie ubrany w psi garnitur. Czy to nie urocza wizja? Fotograf ślubny na pewno uchwyci ten moment tworząc piękną pamiątkę na lata.

Niektóre psy są szkolone do tego, żeby brać udział w samej ceremonii ślubnej, na przykład niosąc obrączki. Pierścionki są najczęściej przywiązane do obroży, a pies zmierza do państwa młodych przez salę. To piękny widok, który chciałoby się uwiecznić na zdjęciach.

Warto jednak zadbać o komfort i poczucie bezpieczeństwa zwierzęcia. Jeśli pies będzie uczestniczył w weselu, należy zapewnić mu cichy i ustronny kąt, w którym będzie mógł odpocząć od uwagi i zabawy z gośćmi.

Kiedy lepiej nie angażować zwierzęcia do udziału w ślubie?

fotograf ślubny szczecinOczywiście są pewne przeciwwskazania, przy których zabranie psa na wesele jest zdecydowanie złym pomysłem. Pomijając już otwartość na zakładanie ubranek, niektóre pieski najzwyczajniej w świecie boją się tłumów i hałasu. Na weselu bywa głośno, szczególnie nocą, a pies może się zmęczyć i potrzebować przestrzeni. Dobiegające zewsząd głosy, muzyka, wyciągane do głaskania i zabawy dłonie – to może zmęczyć człowieka, a co dopiero pieska. Warto pamiętać, że zaniepokojone i przytłoczone zwierzę może reagować agresją, w celu odpędzenia od siebie tłumu i zapewnienia sobie spokoju.

Nie należy także brać ze sobą na ślub psa lękliwego. Taki zwierzak, podobnie do tego opisanego wyżej, może być płochliwy i agresywny. Nawet jeśli na co dzień pies jest ułożony i grzeczny, w otoczeniu dziesiątek krzyczących ludzki może panikować.

Zwierzak nie powinien być zaciągany na przyjęcie, na którym miałby czuć się źle. Jeśli w planach jest głośna muzyka i puszczanie fajerwerków, to oczywiste, że wiele psów wolałoby schować się pod stołem i nie wyściubiać nosa przez całą noc.

Najlepsze wesele, z punktu widzenia psa, to kameralna impreza na zewnątrz. Niewiele osób, brak głośnej muzyki. Przede wszystkim spokój i cisza, kiedy zwierzę będzie tego potrzebować. Wtedy spędzanie czasu i zabawa z bliskimi mu ludźmi będą dla niego najmilsze.

Sesja zdjęciowa ze zwierzakiem

Zdjęcia ślubne to materiał do oglądania na lata, a w przyszłości też do pokazywania potomkom. Muszą być idealne.

Jeśli nie udało się zabrać ukochanego psa na wesele, nie jest to jeszcze koniec świata. Zwierzątko wciąż może przecież wziąć udział w sesji ślubnej. Sesja ślubna z psem, to cudowny sposób na zachowanie wspomnień ze ślubu. Dobry fotograf ślubny będzie w stanie uchwycić piękne chwile, nawet jeśli pies nie lubi pozować do zdjęć i jest pełen energii. Wspólne ujęcia pary młodej ze zwierzakiem, takie jak psia łapka dotykająca obrączek to niezwykle rozczulające kadry. Jest wiele pomysłów na wspólne i urocze fotografie w Internecie . Za pomocą zdjęć z pewnością uda się zachować te ważne chwile ze swoją drugą połówką oraz kochanym psem.

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o to, czy pies może wybrać się na ślub. Wszystko zależy od jego charakteru, zachowania, upodobań, oraz od rodzaju wesela, jakie jest planowane. Można przygotować specjalnie ślub przyjazny pieskom, ale wymaga to wprowadzenia pewnych zmian. Chociaż pies w okazjonalnym ubranku wyglądałby niesamowicie na zdjęciach ślubnych, czasami lepiej zrezygnować i zamiast tego wziąć udział w sesji fotograficznej wykonanej dopiero po imprezie.

Jakiejkolwiek decyzji się nie podejmie, należy pamiętać o tym, żeby zadbać o komfort i dobre samopoczucie zwierzęcia.