Na temat obrączek ślubnych jest wiele mitów i legend – chociaż można powiedzieć otwarcie, że posiadanie tego drobnego elementu, wiele zmienia w naszym życiu. Jest to jedyny element biżuterii, który pasuje do wszystkiego i niezależnie od okazji, nie warto zdejmować go z palców – mimo iż ostatnimi czasy modne są inne formy noszenia obrączki, np. jako wisiorek na łańcuszku.

Obrączki ślubne kojarzą się ze złotem, jednak warto zastanowić się, czy nie ma innych możliwości? Co z osobami, które nie przepadają za tym surowcem lub co gorsza, są one na niego uczulone?

Białe złoto, czyli synonim elegancji

Biżuteria z białego złota przeżywa obecnie okres swojej świetności, ponieważ wybierana jest przez wszystkich klientów, którzy stawiają na subtelne materiały wysokiej jakości, które w elegancki i luksusowy sposób podkreślają resztę garderoby.

Obrączki wykonane z tego materiału wyglądają skromnie i dedykowane są wszystkim tym, którzy nie przepadają za odcieniem żółtego złota.

Srebro, czyli niższa cena, a efekt podobny

Skoro mówiliśmy na temat białego złota, nie można zapomnieć o srebrnych obrączkach, które stają się coraz bardziej popularne. Są one bardzo podobne, a dla niewprawionego oka, nie będą odróżniać się zupełnie niczym (z wyjątkiem ceny), jeśli będą profesjonalnie wykonane.

Co skłania klientów z wyboru surowca, który nie jest uznawany za tak cenny, jak np. złoto? Zazwyczaj chęć zakupu bardziej gustownego produktu, w niższej cenie. Wystarczy położyć obok siebie luksusowe produkty ze srebra i złote wyroby jubilerskie – efekt będzie widoczny gołym okiem i większość klientów z ograniczonym budżetem, wybierze jednak pierwszy wariant. Warto pamiętać o tym, że obrączka ślubna to jedynie symbol nierozłącznej więzi i chociaż jest ona jednym z najważniejszych elementów, to w dalszym ciągu uczucie stoi na pierwszym miejscu.

 

Alternatywne materiały dla każdego

Zacznijmy od największej atrakcji i bomby, która będzie zaskoczeniem dla większości osób niezwiązanych z branżą ślubów – chodzi m.in. o obrączki drewniane, które wśród miłośników ekologii są hitem! Wyglądają faktycznie pięknie, jeśli wykonane są z profesjonalną precyzją, jednak należy wziąć pod uwagę kruchość tego materiału – czasem po kilkudziesięciu latach wspólnej drogi życiowej, takie obrączki mogą nie przetrwać próby czasu.

Dla bardziej wymagających klientów można przejść ze skrajności w skrajność, oferując obrączki ślubne z tytanu. Dokładnie tak! Z tego samego materiału, który wykorzystywany jest przy produkcji największych i najwytrzymalszych części oraz maszyn na świecie. Trzeba jednak przyznać, że dobry projekt może okazać się naprawdę zaskakująco imponujący.

Nie zabraknie również produktów dla alergików, którzy nie mogą nosić ani złota, ani srebra, a nie chcą rezygnować z posiadania tego wspaniałego dodatku na swojej dłoni. Stal chirurgiczna jest doskonałą imitacją srebrna, która nie tylko nie brudzi palców, nie odbarwia się i jest niezwykle wytrzymała, ale oferuje również ogromne możliwości pod względem ilości wizualnych dodatków.