Przy wyborze obrączek ślubnych, tych odpowiednich wiąże się nie tylko ich dobór pod względem estetycznym, ale wiele par młodych bierze pod uwagę również powszechnie znane mity związane z obrączkami. Jednak zakup ten będzie im towarzyszył przez wiele długich lat, stąd powinien on zostać odpowiednio przemyślany. Jakie są zatem odpowiednie obrączki ślubne?

Złoto – gwarancja trwałości?

Najczęstszym materiałem do wykonywania obrączek ślubnych jest właśnie złoto. Jednakże w tym przypadku sytuacja nie wygląda tak łatwo jak mogłoby się wydawać, gdyż im więcej złota w obrączce tym nie jest ona koniecznie lepsza. Mianowicie, im więcej karatów, tym złoty będzie najpiękniej się prezentował, ale również jakościowo okaże się w gorszej kondycji, ponieważ takie obrączki będą mniej odporne na ścieranie i odkształcenia. Co najważniejsze – takie propozycje okażą się najdroższe. Zatem, czy warto inwestować w tak niskiej jakości obrączki tylko przez wzgląd estetyczny? Jeśli para młoda koniecznie chce mieć pozłacaną biżuterię to najlepszym wyborem okażą się te obrączki, które wykonane zostały z 14-karatowego złota. Te propozycje mają piękny żółty odcień, ale dodatkowo są niezwykle trwałe i z pewnością będą rewelacyjnie prezentować się na palcu przez wiele długich lat. Oprócz tego, ich cena jest prawie 30% niższa! Tutaj już nie powinno się mieć żadnych wątpliwości.

Obrączki ślubne matowe, a może błyszczące?

Często można spotkać się z opinią, że matowe obrączki są lepszym rozwiązaniem, ponieważ nie ścierają się aż tak jak błyszczące. Otóż, jest to błędny tok rozumowania, ponieważ zarówno matowe, jak i błyszczące propozycje odporne są na ścieranie. Co więcej – po dłuższym czasie użytkowania matowe wersje zaczynają błyszczeć, a te wypolerowane mogą wydawać się bardziej matowe. Niestety nie da się tego uniknąć, jeśli przez cały czas pierścionek będzie znajdował się na palcu. Co nie zmienia faktu, że zawsze z łatwością można przywrócić pierwotny blask swoich obrączek. W tym wypadku wystarczy wypolerować błyszczącą biżuterię lub nanieść mat na nowo w przypadku matowych propozycji. Dzięki tak prostemu zabiegowi będzie można na nowo cieszyć się rewelacyjną biżuterią, która będzie przypominać parze młodej o ich cudownym wydarzeniu, jakim był ślub. Dlatego w tym przypadku wybór zależy wyłącznie od estetyki, jaką preferują nowożeńcy. Nie trzeba kierować się kwestią połysku czy matu, ponieważ z biegiem lat wszystko może ulec zmianie. Jednak proste zabiegi odświeżające pomogą wrócić obrączkom do ich początkowego wyglądu.

Cyrkonie, brylanty, wiele możliwości…

Powszechna jest opinia dotycząca tego, że cyrkonie wyglądają podobnie do brylantów i są tańsze, dlatego warto wybrać właśnie je. Ta opinia również jest błędna, gdyż zarówno cyrkonie jak i brylanty to dwie różne rzeczy i nie powinno się ich do siebie porównywać. Cyrkonie to syntetyczne kamienie, które zostały stworzone bezpośrednio przez człowieka. Każda z nich różni się od siebie również pod względem jakościowym, ale pewny jest fakt, że po danym czasie cyrkonie znacznie matowieją i tracą cały swój pierwotny blask. To jest przeciwieństwem brylantu, który należy do jednych z najbardziej trwałych minerałów, który jest niesamowicie odporny na rysy. Jedynie inny brylant jest go w stanie porysować. To wystarczający dowód na to, że cyrkonie nie mają nic wspólnego z brylantami. Dodatkowo warto wiedzieć, że obrączki z cyrkonii nie można ponownie odświeżać, a brylanty jak najbardziej można. Z tego można łatwo wywnioskować, że jeśli chce się posiadać na swojej obrączce dodatkowe dekoracje, najlepsze w tym wypadku okażą się brylanty, które są gwarancją trwałości. Jednak cyrkonie nie nadadzą się w tym przypadku, co nie zmienia faktu, że do biżuterii, którą się nie ubiera aż tak często będą pasować.

Wybranie idealnej obrączki może okazać się niezwykle trudnym zadaniem. Dlatego najsampierw warto zapomnieć o wszystkich mitach i kierować się wyłącznie estetyką oraz jakością. Dzięki temu będzie można cieszyć się taką biżuterią przez wiele długich lat. Czas oczekiwania na obrączki ślubne trwa zazwyczaj około trzech tygodni. Obrączki ślubne to nie tylko złoto, przeczytaj więcej na ten temat.