Wybór parku lub okolicznych terenów zielonych jest dla Was zbyt oklepany i szukacie alternatywnych miejsc na odważną sesję ślubną? Świetnie! To niemal wymarzone zadanie dla profesjonalnego fotografa ślubnego, który podchodzi do swojej pracy i wykonywanych zadań z pasją i zamiłowaniem.

Dziś zależy nam na tym, by przedstawić każdej Młodej Parze możliwości, które pozornie są czymś ekstremalnym i jeden błąd może zepsuć wszystko – jednak jest to jedynie złudzenie, zwłaszcza współpracując ze specjalistą, który szczegółowo planuje każdą sesję ślubną.

Opuszczona fabryka lub ruiny budynków

Industrialny klimat, który można porównać z końcem świata, apokalipsą, rewolucją, katastrofą lub inscenizacją wojenną? Doskonały pomysł, który można zinterpretować we wspaniały sposób – miłość małżonków przetrwa wszystko, nawet upadek cywilizacji. Wykorzystując otoczenie, można wyrazić jeszcze więcej uczuć i emocji, które towarzyszą wspólnej drodze życia, a coś, co pozornie wydaje się być paskudne, może kryć w głębi piękno – nawet jeśli jest to tylko opuszczona fabryka pod miastem.

Ruiny pałacu lub opuszczone dworki to zupełnie inna propozycja, która chociaż jest dużo bardziej wymagająca zarówno od Pary Młodej, jak i od fotografa, a mimo to oferuje jeszcze więcej wspaniałych możliwości. Warto poszukać w swojej okolicy takiego miejsca, ponieważ Polska to kraj, który dysponuje wyjątkowymi obiektami, np. Pałac w Krowiarkach.

Czy taka inscenizacja nie wygląda jak z bajki?

Szklarnia kontra otwarta przestań

Otwarta przestrzeń i pola są równie popularne, co wcześniej wspomniane parki, chociaż przy użyciu wyobraźni można stworzyć w obydwu miejscach sesje, które będą zapierać dech w piersiach. Wystarczy dysponować odpowiednim warsztatem umiejętności i wyposażeniem, które będzie satysfakcjonujące dla najbardziej wymagających fotografów.

Szklarnia daje jednak zupełnie inny efekt, ponieważ jest to pomieszczenie zamknięte, a roślinność w niej często charakteryzuje się naprawdę dużym stopniem zaawansowanego rozwoju. Przy kreatywnym wykorzystaniu tej scenerii, efekt może być jednocześnie romantyczny, mroczny i tajemniczy, a czy nie takie właśnie jest małżeństwo?

Coś z humorem mile widziane

Skoro fotobudki i akcesoria zdobyły popularność podczas wesel, czemu nie wykorzystać wielu pomysłów na sesji ślubnej? Pary, które są kreatywne i nie znoszą się nudzić, z pewnością znajdą coś dla siebie – zwłaszcza jeśli łączy ich wspólna pasja, np. do sportu lub muzyki.

Gdzie szukać inspiracji? Może okazać się to dziwne, jednak każdy zna kiepskie sesje ślubne z Rosji, prawda? Chociaż są one fatalne, czasem można znaleźć ciekawe pomysły, które po kilku szlifach i dzięki lepszemu wykonaniu, staną się wyjątkowym prezentem dla Młodej Pary. Będzie przypominać im na starość, jak bardzo byli pozytywnie zakręceni w swoim świecie podczas ślubu. Taka sesja ślubna nigdy się nie znudzi i zawsze będzie powodować uśmiechy na twarzach.

Zachęcamy do wyrażania opinii i waszych propozycji na kreatywne oraz nietypowe sesje ślubne – czasem najdziwniejsze pomysły, są najciekawsze.