Kwiaty na ślub? Wybierz sezonowe! – cz. 2

Kwiaty na ślub? Wybierz sezonowe! - cz. 2 1

Wybór kwiatów sezonowych to słuszna decyzja. Poza ogromem zalet, istnieje też mała, ale łatwa w obejściu wada — ograniczony asortyment. Organizując ślub zimą nie będziemy w stanie skorzystać z naturalnie występujących w innych sezonach odmian takich jak dalie, lawendy czy lilie, jednak bogactwo flory pozwoli na podjęcie właściwej i zgodnej z porą roku decyzji.

Ciepły ślub letnią porą? Słoneczniki!

Latem pada najlepsze naturalne światło, dlatego jest to ulubiona pora roku fotografów na sesje ślubne. Piękna pogoda to główny aspekt, przez który młode pary decydują się na wybór wakacyjnych miesięcy, jednak nie jest to jedyny przemawiający czynnik. Lato to także najlepsza pora pod względem bogactwa odmian kwiatów. Coraz częściej sale weselne zdobione są w stylach naturalnych, którym towarzyszą złote słoneczniki. Swojski i ciepły wystrój pięknie wychodzi na zdjęciach wykonanych przez fotografa ślubnego.
Słoneczniki nie są w Twoim guście? Szeroki wybór letnich kwiatów gwarantuje naprawdę duży wybór. Postaw na lawendę, kalie egipskie, goździki, gipsówki lub lwie paszcze. Świeże i pięknie pachnące kwiaty stanowią niezastąpioną, ślubną dekorację.

Jesienne wariacje sezonowe

Na pierwszy rzut oka przedostatnia pora roku ponownie ogranicza wybór — nic bardziej mylnego. Wiele wiosennych i wczesnoletnich odmian ponownie kwitnie jesienią, dzięki czemu paleta dostępnych na rynku kwiatów znacznie się poszerza. W miesiącach od września do listopada królują wrzosy, kalie, akcje, gipsówki i goździki. Jesienne odmiany wprowadzają przyjemny i lekko nostalgiczny nastrój. Popularnym i stosunkowo nowym zabiegiem jest także umieszczanie jesiennych owoców ozdobnych lub liści w bukietach. Elementy wkomponowane zostają w klasyczne, sezonowe kwiaty nadając im jesiennego wydźwięku. Całość uwieczniona na zdjęciach ślubnych pięknie będzie oddawała klimat ślubu i pory roku, w jakiej został zawarty.

Doświadczeni fotografowie ślubni ze Szczecina

Niektóre pary unikają oryginalnych rozwiązań dekoracyjnych. Obawiają się, że źle wykonane zdjęcia odejmą bukietom uroku przez co ich pamiątki będą zrujnowane, jednak nie ma powodu do zmartwień. Dobre wykadrowanie i umiejętnie ustawione światło pięknie wybije wszystkie najważniejsze detale. Takich niestandardowych współprac chętnie podejmują się nasi doświadczeni fotografowie ślubni ze Szczecina.

Wybór sezonowych kwiatów to piękny ukłon w stronę natury. Korzystanie z tego co aktualnie znajduje się na rynku jest zarówno ekologicznym, jak i przystępnym cenowo rozwiązaniem. Sezonowe kwiaty pięknie podkreślają porę roku, w jakiej odbywa się wydarzenie oraz są dużo trwalsze pod względem aktualnie panujących warunków atmosferycznych. Polecamy przejrzenie katalogów i zastanowienie się nad tym rozwiązaniem.