Kwiaty na ślub? Wybierz sezonowe! – cz. 1

Kwiaty na ślub? Wybierz sezonowe! - cz. 1 1

 

Kwiaty są nieodzownym elementem wystroju ślubnego. Kościół, urząd, sala weselna, a w niektórych przypadkach nawet dom panny młodej — każdy z tych budynków zdobiony jest okazałymi bukietami. Do niedawna największą popularnością cieszyła się oryginalność, egzotyka i niebanalność. W dobie ekologii i rozpowszechnianego minimalizmu, na salonach zaczęły pojawiać się rodzime i aktualnie występujące gatunki. Niestandardowe odmiany skutecznie odchodzą w zapomnienie.
W wyborze kwiatów ważnym aspektem powinien być aktualnie panujący sezon — pasujące do pory roku rośliny są bardziej adekwatne do okoliczności i lepiej wyglądają na fotografiach ślubnych.

Zalety kwiatów sezonowych

Największą zaletą wyboru kwiatów sezonowych jest cena. Szeroka dostępność bezpośrednio wpływa na obniżenie ich wartości rynkowej, przez co budżet nie zostanie niepotrzebnie nadszarpnięty przy takiej ilości roślin.
Trwałość to druga, ogromna zaleta. Kwiaty sezonowe są bardziej przystosowane do panujących warunków atmosferycznych, których mogłyby nie znieść inne okazy. Dodatkowym plusem jest wspomniana wyżej ekologia. Wybierając rodzime odmiany, przyczyniamy się do zwalniania procesu importowania zamawianych okolicznościowo roślin. Dzięki temu zabiegowi wspierane są lokalne hodowle pozytywnie wpływające na nasz ekosystem. Tak dobrane kwiaty podkreślą porę ceremonii oraz nadadzą elegancji ślubnym fotografiom.

Jaki wybór na zimowy ślub?

Ślub w najchłodniejszej porze roku ogranicza decyzję co do kwiatów, jednak nadal jest w czym wybierać. Wedding plannerzy polecają rośliny w zimnych barwach, szczególnie białym i jemu pokrewnych odcieniach. Warto postawić na przepiękne eustomy, róże, gerbery, goździki czy tulipany. Bukiet wydaje się zbyt blady? Dołóż trochę fioletowych lilii, irysów lub okazałych hortensji. Jasne kwiaty będą świetnie wyglądać na zdjęciach ślubnych.

Wiosna? Postaw na frezje lub peonie!

Kiedy przyroda budzi się do życia, wybór kwiatów znacznie się poszerza. Dostępne na rynku gatunki oraz barwy również mają więcej do zaoferowania — w marcu królują fiolety i róże, w kwietniu i maju najwięcej jest ciepłych barw takich jak żółty czy pomarańczowy. W tych miesiącach warto postawić na frezje, róże, peonie, storczyki i lilie. Piękne, wiosenne kompozycje to świetny sposób na podtrzymanie energicznej atmosfery, którą sprawnie uwieczni jeden z naszych fotografów ślubnych ze Szczecina.