ślub zimą

Jak przygotować się do zimowej sesji ślubnej w Szczecinie?

Choć zimowa sesja ślubna w malowniczej scenerii szczecińskich parków, lasów i jezior to marzenie nowożeńców. Niestety jedynie niewielu z nich wie, jak się do niej profesjonalnie przygotować. W dzisiejszym wpisie dajemy więc Państwu praktyczne porady, które pozwolą na doskonałą i przyjemną organizację sesji ślubnej w mroźnych temperaturach.

Jak ubrać się do zimowej sesji zdjęciowej?

Chodzenie po oszronionej ziemi i zasypanych szlakach w nieodpowiednim obuwiu jest niebezpieczne, więc do sesji ślubnej w Szczecinie należy zabrać przynajmniej 2 pary butów – do zdjęć i przemieszczania się w terenie. Pogoda w zimę potrafi być nieprzewidywalna, dlatego wykonanie profesjonalnych zdjęć warto powierzyć lokalnemu fotografowi z wieloletnim doświadczeniem, który posiada doskonałą wiedzą o specyfice okolicznych terenów. Pomoże on nowożeńcom wybrać odpowiednie miejsce plenerowe, naturalnie przysłonięte od wiatru, które w niepogodę zapewni pannie młodej komfort ściągnięcia ubrania wierzchniego do wyeksponowania góry sukni. Gdy zdecyduje się założyć ślubne bolerko, kożuszek lub futro – nawet w kolorystyce innej niż biel – wprawiony fotograf potraktuje jej ciepły ubiór jako rekwizyt uatrakcyjniający zdjęcia, co ostatecznie zapewni spektakularny efekt wizualny.

Co zabrać ze sobą na sesję ślubną w Szczecinie?

Pięknie ośnieżone mosty parkowe, płatki spadającego śniegu, gałęzie uginające się od ciężaru śniegu i oczka wodne spowite warstwą mgły, to wszystko sprawia, że Szczecin staje się miejscem do stworzenia wyjątkowej fotografii ślubnej. Niskie temperatury nie sprzyjają jednak długiemu pozowaniu na sesji zdjęciowej, dlatego warto zabrać ze sobą termos z gorącą herbatą i kawą. Podręczna kosmetyczka ze spakowanym lusterkiem, grzebieniem i przyborami do makijażu przyda się pannie młodej do ewentualnego poprawienia uczesania i makijażu. Nowożeńcom zaleca się też spakowanie ciepłych rękawiczek, kremu do rąk i pomadki ochronnej. Aby sesja ślubna w Szczecinie przebiegała parze młodej w komfortowych warunkach, powinni oni zadbać o ciepły ubiór. Jeśli do fotografii ślubnej panna młoda nie zamierza eksponować nóg, może założyć pod suknię rajstopy lub legginsy, z kolei panu młodemu ciepło zapewni koszula termiczna, założona pod garnitur.

Rekwizyty do zimowej sesji zdjęciowej w Szczecinie

Choć zadbane aleje parkowe otulone śniegiem iskrzącym się w słońcu czy też ogrody z krzewami zimozielonymi tworzą fantastyczną scenerię do pamiątkowej fotografii ślubnej ze Szczecina, każdą przestrzeń można dodatkowo uatrakcyjnić rekwizytami. Wśród nich popularnością cieszą się stosowane do zdjęć potężne sanie dla dwojga, lampiony zwisające z gałęzi, wianki zaczepiane do włosów panien młodych, kolorowe lampki, które są sznurkiem przewiązywane między konarami drzew i kubki z romantycznym nadrukiem. Zawsze jednak, zaleca się poinformować fotografa o planowanym użyciu rekwizytów, aby mógł on je odpowiednio dopasować do kadrów sesji ślubnej. Do zdjęć statycznych nowożeńcom może się przydać bukiet kwiatów. Odpowiednio trzymany w dłoniach panny młodej, może skupić uwagę odbiorcy na jej ślubnym pierścionku, założonym na palcu. Bukiet z kolorowymi płatkami potrafi świetnie ożywić białą scenerię. W sesji zdjęciowej w ruchu niezastąpionym rekwizytem jest także puch, chętnie wyrzucany przez parę młodą w powietrze.

Rekwizyty w statycznej i dynamicznej sesji ślubnej

Warto przedyskutować pomysły na zimową sesję zdjęciową z fotografem, aby perfekcyjnie dopasował miejsca pod jej realizację. Dobór lokalizacji ma szczególne znaczenie, gdy nowożeńcy decydują się na użycie wspomnianych rekwizytów. Część z nich sprawdza się tylko przy wykonywaniu zdjęć w ruchu, np. saneczki, które w koncepcji zdjęciowej mogą być ciągnięte przez pana młodego w czasie spacerowania. Z kolei żywozielone igliwie warto wykorzystać do statycznej fotografii ślubnej – na zdjęciach w ruchu nie będzie ono widoczne. O tym z pewnością wie doświadczony fotograf, wprawiony w tworzeniu doskonałych kompozycji zdjęciowych.