Jak dobrać makijaż na ślub?

Wybranie pięknej sali, doborowego towarzystwa, akompaniamentu muzycznego to tylko część z wielu czynności, które trzeba wykonać przed rozpoczęciem się tego pięknego wydarzenia. Ponadto, należy tutaj pamiętać także o pierwszorzędnej stylizacji panny młodej, – do czego zalicza się nie tylko strój, ale i makijaż – która powinna czuć się najpiękniej na świecie.

Weselny makijaż – na co zwrócić uwagę?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że fotograf na ślub odpowiedzialny jest za wykonywanie pięknych zdjęć, a do tego potrzebny jest piękny makijaż. Idealnie dopasowane cienie do koloru oczu, wyeksponowanie ponętnych ust… Jednakże nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Kobieta, która na co dzień zajmuje się wykonywaniem dla siebie makijażu, w dniu swojego ślubu może nie podołać, poprzez narastający stres skutkujący trzęsącymi się dłońmi, co może przyczynić się do wykonania nieprawidłowego makijażu, który kobiecie się nie spodoba. Dlatego najlepszą opcją okaże się wynajęcie specjalistki, która doskonale zna się na swojej pracy, dzięki czemu panna młoda będzie mogła czuć się wyjątkowo w pięknym makijażu. Warto pamiętać, że zanim ostatecznie wybierze się daną makijażystkę, należy przeprowadzić próbną stylizację. Dzięki temu będzie można mieć znacznie większa pewność odnośnie kwalifikacji danego specjalisty. Plusem skorzystania z profesjonalnych usług będzie również fakt, że takowe osoby korzystają wyłącznie z długotrwałych i sprawdzonych kosmetyków, co wpłynie na pewność, że makijaż bez dwóch zdań przetrwa do końca imprezy. Ponadto, taka osoba z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jaką kolorystykę cieni, podkładu i szminki dobrać do oczu, koloru cery i włosów.

Co wpływa na cenę takiego makijażu?

Na takie kwestie przede wszystkim wpływa renoma i doświadczenie makijażystki. Mniej popularne z pewnością mogą prosić o niższe kwoty, co analogicznie może skutkować mniej dokładnym makijażem. Na cenę może wpłynąć także jakość kosmetyków, która przecież w tym przypadku ma istotne znaczenie. Powszechnie wiadomo, że takie usługi mogą kończyć się maksymalnie na 200 zł, lecz jest to kwota względna biorąc pod uwagę fakt, że jest ona dobierana indywidualnie do konkretnego salonu urody. Warto również skorzystać z opinii, które mogą pomóc w wybraniu odpowiedniej makijażystki. Logiczne, że żadna panna młoda nie chce w tym dniu wyglądać źle, stąd najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie pójście do takiego specjalisty, który odpowiedzialnie podejdzie do zadania i spełni wszystkie, nawet największe oczekiwania sprawiając, że panna młoda będzie wyglądała niczym księżniczka na najważniejszym dniu w swoim życiu. Tutaj pojawia się kolejne pytanie – makijaż wykonać w salonie, czy może w domu? Często można spotkać się z tym, że dzień ślubu jest dniem tak zabieganym, że może nie starczyć czasu na transport po zakorkowanym mieście do makijażystki. Dlatego w ich usługach znajduje się także przyjazd bezpośrednio do panny młodej, co również może wiązać się z podwyższeniem finalnej ceny.

Jak przygotować się do makijażu ślubnego?

W tej kwestii oczywiście chodzi o pewne kwestie, których powinno się unikać przed uroczystością. Generalnie kobieta z pewnością musi w ciągu niecałego miesiące przed ślubem unikać wszelkich inwazyjnych zabiegów na twarz, które mogą skutkować opuchlizną, bądź innymi nieprzyjemnymi efektami. Warto udać się także na hennę do kosmetyczki, aby mieć pewność trwałego makijażu brwi. Ponadto, w dniu wykonywania makijażu – najlepiej skupić się wyłącznie na pielęgnacji, bez samodzielnego zbędnego dodawania makijażu. Każda kobieta nie powinna także zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu, ponieważ za małe ilości wody w organizmie przełożą się na znacznie gorszą kondycję skóry podczas ślubu. Nie zapominajmy także o relaksie! Stres jest nieunikniony, jednakże mając pewność, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, powinniśmy lekko spuścić z tonu.

Należy pamiętać, że najlepszą opcją dla panny młodej okaże się taka, która według niej jest najbardziej sprawdzona. Nie powinniśmy kombinować na krótko przed dniem ślubu, co może przełożyć się na nieoczekiwane nieprzyjemne niespodzianki. Dlatego dużo wcześniej powinniśmy zdecydować to jakiej makijażystki się udajemy oraz wybrać konkretną datę.