Wesele to niesamowita uroczystość, która jest ważna nie tylko dla pary młodej, ale i również dla wszystkich gości. Warto sięgać po inspiracje dekoracyjne sal. Aby stworzyć niesamowitą atmosferę, trzeba skłonić się ku odpowiedniemu udekorowaniu sali weselnej tak, aby posiadała zarówno część jadalną, jak i część związaną z zabawą. Jest mnóstwo różnorodnych stylów, które można wykorzystać do udekorowania weselnego wnętrza. Wszystko zależy od tego, jakie konkretnie posiada się upodobania. Wystarczy puścić wodzę fantazji i stworzyć niepowtarzalny wystrój.

Odpowiednie wykorzystanie wnętrza

dekoracja sali

W zależności od wybrania konkretnego stylu, którym będzie się kierować przy dekorowaniu całej sali weselnej, można dobrać takie dodatki, które onieśmielą wszystkich zaproszonych gości. Ciekawym pomysłem będzie wykorzystanie starego, naturalnego drewna, które genialnie komponuje się z eleganckimi bukietami kwiatów. Rustykalne oraz przemysłowe wnętrze można wykorzystać na wiele różnorakich sposobów, co daje szerokie pole do popisu. Najczęściej wybieranym do sal ślubnych dekoracjami są pompony, które rewelacyjnie podkreślą całe pomieszczenie, nadając mu większego uroku. Kolorowe, pastelowe lub w stonowanej kolorystyce zachwycą swoją zwiewnością oraz delikatnością. Warto również skorzystać przede wszystkim z żywych kwiatów do udekorowania wnętrza. Sztuczne tylko przyczyniają się do popsucia całego wystroju. Te tanie, plastikowe dekoracje niekorzystnie wpłyną na całą weselną oprawę. Zawsze można samemu stworzyć różne cudne kreacje kwiatowe, które będzie można później umieścić na stołach. Dzięki temu nie dość, że można popisać się oryginalnością, to jeszcze można zaoszczędzić kilka groszy na kupnie gotowych już bukietów.

Hula hop jako dekoracja?

Jedną z najczęściej wybieranych dekoracji, które swego czasu stały się bardzo popularne, to właśnie hula hop! Dodatki na bazie koła podbijają serca swoją oryginalnością. Geometryczne kształty zagościły na dobre w salach weselnych, gdzie coraz częściej można spotykać tego typu dekoracje. Taka dekoracja wcale nie jest trudna do wykonania. Wystarczy skorzystać nawet ze starego hula hopa, który leży zakurzony w kącie i puścić wodzę fantazji, dzięki czemu będzie można udekorować go na przeróżne sposoby. Taki wystrój zdecydowanie wpisze się w każde panujące trendy i będzie pasował do każdego stylu. Takie koła przyozdobić można zarówno kwiatami, jak i girlandami czy pojedynczymi pąkami i przywiesić je albo do sufitu, aby swobodnie opadały, albo jako ścianę za stołem państwa młodych. Łatwa dekoracja a może wzbudzić wielkie zainteresowanie i pokaże niesamowitą unikatowość.

Doskonałe świetliste dodatki, czyli inspiracje dekoracyjne sal

Romantyczne lampki, które dodatkowo rozświetlą całą salę sprawią, że wystrój ogólny stanie się jeszcze bardziej nieziemski. Można wykorzystać je nie tylko do dekoracji ścian, ale również sufitów a nawet stołów, co nada im jeszcze większej elegancji. Ta świetlista oprawa zdecydowanie doda jeszcze więcej szyku. Warto również wiedzieć, że te akcesoria są uniwersalne, więc wpasują się doskonale w każdy styl i każde wnętrze. Do wyboru oprócz standardowych lampek świątecznych, innowacyjnym rozwiązaniem będą girlandy żarówkowe, które nie dość, że lepiej wpłyną na całkowite oświetlenie to jeszcze ocieplą wygląd ogólny. Z właściwymi dodatkami takimi jak chociażby drewniana tabliczka, lampki genialnie sprawdzą się na ścianie za państwem młodym. Dzięki nim jeszcze lepiej będzie uwidocznione ich miejsce, które powinno się szczególnie wyróżniać wśród innych.

Dla lepszego efektu całej sali, można skorzystać również z drobniejszych detali, jakie ustawi się na weselnych stołach. Wśród ekonomicznych rozwiązań interesujące mogą być nawet zwykłe butelki po winie, które przyozdobione kwiatkami lub innymi drobiazgami sprawią, że będą cudownie się prezentować. Cały sęk tkwi w dobraniu uroczych dopełnień sali weselnej, które wpłyną na fantastyczny efekt końcowy i sprawią, że staną się niezapomniane. Różnorodności jest tak wiele, że nie będzie problemem dobranie idealnego stylu, który pozytywnie wpłynie na całe wnętrze.