Szukając dodatkowych atrakcji dla gości weselnych, wiele osób szuka nieszablonowych pomysłów i rozwiązań. W branży ślubnej stale pojawiają się nowe usługi, produkty i trendy. Jednym z doskonałych przykładów jest fotobudka, którą można spotkać nie tylko w czasie imprez weselnych, ale również studniówek, połowinek i wielu innych istotnych wydarzeń.

Zastanówmy się jednak nad tym, czy fotobudka nie jest zbędna, jeśli do dyspozycji macie profesjonalnego fotografa, który zapewni Waszym gościom satysfakcję. Osoby odpowiedzialne za takie urządzenia zazwyczaj przyjeżdżają z masą akcesoriów, zabawnych gadżetów i scenerią, która niekoniecznie pasuje do eleganckiej sali weselnej.

Jak uniknąć dodatkowych kosztów i zapewnić sobie maksimum zadowolenia?

fotoholicy białogard

Angażowania fotografa weselnego w zdjęcia wykonywane w stylu fotobudki nie jest najlepszym pomysłem. Jego zaangażowanie jest na tyle duże, że prawdopodobnie biega on po całej sali i szuka ciekawych oraz romantycznych sytuacji, które powinny znaleźć się w albumie ślubnym. Gdyby więc musiał obsługiwać kolejkę do zabawnych zdjęć z akcesoriami, wiele takich chwil mogłoby uciec, co finalnie odbiłoby się dość mocno na zadowoleniu głównych interesantów – czyli Państwa Młodych.

Doskonałym pomysłem może być zatrudnienie amatora z własnym sprzętem. Biorąc pod uwagę, że fotobudka zazwyczaj ustawiana jest na około 5-6 godzin i koszt takiego wynajmu to około 600-1000 złotych, angaż amatora i wypożyczenie akcesoriów wyniesie maksymalnie 300-400 złotych. Warto dodać, że efekt może być znacznie lepszy i chociaż goście nie otrzymają swoich zdjęć już w ciągu kilku minut, to na pewno będą równie zadowoleni.

Zdjęcia w 5 minut bez fotobudki? To również możliwe

Każdy na pewno widział w starych (głównie amerykańskich) filmach aparaty, które zaraz po zrobieniu zdjęcia, wywołują je przy pomocy zamontowanej drukarki. Otóż do dziś na rynku można bez problemu znaleźć tego typu urządzenia. Są to bardzo popularne w ostatnim czasie aparaty Fujifilm Instax. Tego typu sprzęt można znaleźć także w ofercie firmy Polaroid, więc wybór jest ogromny.

Oczywiście trzeba pamiętać o papierze do wywoływania zdjęć. Jest to już nieco większy koszt, ponieważ 20 oryginalnych opakowań z papierem do zdjęć może kosztować nawet 400-500 złotych! W jednej paczce jest 10 sztuk, więc w tej cenie wykonać można zaledwie 200 zdjęć. Warto pamiętać również o zamiennikach, które powinniście znaleźć bez problemu. Koszt zakupu jest wtedy o wiele niższy. Dodatkowym atutem jest fakt, że zabawne fotografie weselne można wykonać w każdym dowolnym miejscu sali – niekoniecznie na ściance lub specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu.

Dokonaliście już wyboru? Jeśli nie, spróbujcie porozmawiać z fotografem, który będzie obsługiwać Wasze wesele, ślub lub sesję ślubną (mam nadzieję, że będę to ja :)). Może ma kogoś wśród swoich znajomych, kto obsługuje fotobudki lub może sprawdzić się jako osoba wykonująca zabawne zdjęcia z akcesoriami w niskiej cenie.