Ciekawe pomysły na dekoracyjne oświetlenie sali weselnej

Odpowiednie oświetlenie, zwłaszcza podczas imprezy w godzinach nocnych, to niesamowicie ważna kwestia przy dekoracji sali weselnej. Światło jest potrzebne nie tylko po to, aby było cokolwiek widać, ale jest to także wspaniały sposób na nadanie odpowiedniego nastroju i klimatu danemu miejscu. Dekoracja światłem to szczególnie ważny aspekt przy aranżacji wystroju sali weselnej. Jest to także ważna kwestia pod kątem zdjęć i reportażu ślubnego, który zazwyczaj wymaga optymalnego oświetlenia by mógł być wykonany w odpowiedniej jakości.

Podświetlane napisy – dekoracja świetlna symbolizująca miłość

Tego typu oświetlenie jest bardziej dekoracyjne aniżeli użytkowe. To niezwykle popularny aktualnie wybór, który pięknie zdobi salę lub przestrzeń wokół niej. Podświetlany napis może być także wspaniałym wzbogaceniem aranżacji tarasu czy ogrodu. Litery w kształcie “love” czy “miłość” w dużym rozmiarze będą świetnie nadawały się jako dekoracja weselna, która będzie tworzyć niesamowity efekt na zdjęciach. Jest to ozdoba, która zapewni wspaniałą fotografię zarówno dla pary młodej jak i weselnych gości. To piękna pamiątka, dzięki której wesele będzie zapamiętane na długi czas.

Lampki “Fairy Lights” – magia romantyzmu

Zastosowań dla tego typu oświetlenia jest mnóstwo. Zapewnia ono delikatną poświatę, która sama w sobie nie wystarcza do oświetlenia większej sali. Z tego powodu jako dodatkowe źródło światła stosuje się na przykład lampiony czy pojedyncze żarówki. Lampki “Fairy Lights” sprawiają, że przestrzeń automatycznie wydaje się znacznie bardziej przytulna i ciepła. Jak można je wykorzystać? Wszystko zależy od rodzaju miejsca, w którym odbywa się wesele. Jeśli mowa o tradycyjnej sali, to świetnym pomysłem jest wykorzystać je na przykład do dekoracji stołu lub kolumn. Jeśli ktoś decyduje się na imprezę na zewnątrz, to wspaniałym pomysłem jest, zawieszenie ich na drzewach czy innych zielonych roślinach. Lampki “Fairy Lights” nadają bajkowego, fantastycznego nastroju, który świetnie widać będzie na fotografii ślubnej. Dodatkowo można je później wykorzystać na sesję zdjęciową.

Kurtyny świetlne – miliony małych lampek

Składające się z wielu małych lampek, kurtyny świetlne to popularne i niesamowicie przyjemne wizualnie rozwiązanie na oświetlenie sali weselnej. Oprócz fenomenalnej prezentacji, ich plusem jest to, że zawiesza się je zazwyczaj przy oknach oraz ścianach. Oznacza to, że istnieje małe prawdopodobieństwo, że ktoś przypadkiem je uszkodzi lub się w nie zaplącze. Dodatkowo można je wykorzystać do dekoracji sufitu. Kurtyna z delikatnych lampek nad głowami gości będzie imitować gwieździste niebo tworząc tym samym spektakularny efekt zarówno na żywo jak i na fotografii ślubnej.

Świeczki – klasyka dekoracji

Klasyczne źródło światła w postaci delikatnych świeczek, to wciąż nieodłączny element dekoracyjny stołu weselnego. Nic tak nie wprawia w romantyczny klimat jak subtelnie migoczące światło płomienia. Ich atutem jest to, że mogą być dobrane w dowolnym kolorze i dowolnym kształcie. Właśnie dlatego są tak często wybierane. Możliwości ich aranżacji jest wiele, popularnym rozwiązaniem jest ustawienie w grupce kilka podłużnych świeczek o różnej wysokości. Coraz więcej osób także decyduje się na wykorzystanie świeczników na przykład kandelabra, które nadają romantycznego klimatu w stylu gotyckim lub vintage. Jest to rozwiązanie, które znacznie urozmaica dekorację stołu.

LED – nowoczesność i elegancja

Oświetlenie w nowoczesnym stylu? Tu zdecydowanie sprawdzą się LEDy. Wykorzystanie ich jako dekoracyjne światło na suficie sprawi, że sala będzie prezentować się elegancko i luksusowo. LEDy mogą być wykorzystane w różnoraki sposób – od taśm, po punktowe lampki. Ciekawym rozwiązaniem jest także podświetlany sufit. Wyjątkowo dobrze na salę weselną sprawdzi się taki z efektem gwieździstego nieba. Wykorzystany na przykład na parkiecie sprawi, że goście będą czuli się jakby tańczyli pod gołym niebem.