ciekawe atrakcje weselne

Ciekawe atrakcje weselne

Młoda para często zastanawia się co zrobić, aby wesele było udane i zadowalające. Ceremonia ślubna powinna być nie tylko wzruszająca, ale również wyjątkowa i na długo zapadająca w pamięci wszystkich zaproszonych. Wesele z kolei powinno być jak najbardziej efektywne. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem okażą się ciekawe atrakcje weselne, które zaskoczą gości i wzbudzą radosne reakcje. Dla żądnych wrażeń nie wystarczy tylko zatrudnienie dobrego DJ’a, a skorzystanie z innych możliwości.

Jak dostosować atrakcje weselne?

Wesele wiąże się z długimi przygotowaniami. Kościół, sala weselna, zdjęcia ślubne, a także atrakcje, które będą urozmaiceniem hucznej zabawy. Dodatkowe wydarzenia są niezwykłym prezentem od pary młodej dla wszystkich gości. Jednakże wybranie odpowiedniego może okazać się nie lada wyzwaniem, dlatego że istnieją tysiące przeróżnych inspiracji, które można wykorzystać podczas swojego wesela. Należy pamiętać, że atrakcje uwielbiane są tylko w momencie, gdy jest ich rozsądna liczba. Ponadto powinny one wpisywać się w styl wesela, stanowiąc dla niego wspaniałe tło. Goście nie powinni być zmuszani do wzięcia udziału w pewnych wydarzeniach, a sami decydować o tym, czy chcą brać udział w danej zabawie, czy też nie. Atrakcje nie powinny również odbierać gościom cennego czasu do tańca przy muzyce, a jedynie być dającym wrażenie dodatkiem uroczystości.

Rodzaje atrakcji weselnych dla gości

Dobrym sposobem na organizację atrakcji weselnych jest podzielenie ich na mniejsze grupy. To dotyczy podział zabaw ze względu na wiek, tematykę lub rodzaj, rozmieszczenie czasowe itp. Najczęściej stosuje się w godzinach popołudniowych atrakcje, w których może wziąć udział cała rodzina, w tym najmłodsi, a dopiero po torcie rozpoczyna się zabawa dla dorosłych. Taki harmonogram nadaje się oczywiście w momencie, gdy dzieci są zaproszone na wesele. W innym przypadku całość można zaplanować zupełnie inaczej, bez dostosowywania ram czasowych do wieku zaproszonych. Atrakcje mają bowiem bawić wszystkich gości i sprawić, że będą czuć się dobrze. Cały sens dodatkowych wydarzeń tkwi w podziękowaniu zaproszonym osobom za wzięcie udziału w tym wyjątkowym i pełnym emocji dniu. Aby atrakcje spełniły swoją funkcję, powinny rzeczywiście zachwycać i zaskakiwać. Nie ma jednej uniwersalnej atrakcji, która jest w stanie dokonać tego wszystkiego.

Przykładowe atrakcje dla gości

Atrakcje można podzielić na dwie grupy: te, które mają istotny wpływ na scenariusz weselny oraz te, które dzieją się w tle, czyli na przykład: fotobudka, stół szwedzki itp. W przypadku pierwszej grupy można zorganizować pokazy tańca, pokazy barmańskie czy pokazy sztucznych ogni. Dla większego efektu warto zwerbować specjalistów od pewnej dziedziny, którzy zaskoczą swoimi talentami wszystkich gości, np. cyrkowcy, magicy, a nawet sławni muzycy dający koncert na żywo. Większą wodzę fantazji można puścić w przypadku atrakcji dziejących się w tle. Kącik foto z przeróżnymi gadżetami doda rozrywki dla zaproszonych. Będą mogli wykreować piękne wspomnienia umieszczone na fotografiach. Częścią wszystkich atrakcji może być również pokaz slajdów dotyczących życia i przygody miłosnej pary młodej. Wzbudzi to sympatyczne uczucia wśród gości, którzy z pewnością ze wzruszeniem i zaciekawieniem będą oglądać slajdy. Świetną zabawę zagwarantują również warsztaty. Należy jednak pamiętać, że powinny być dość krótkie i łatwe, a do udziału zapraszać wyłącznie chętnych.

Nie każde wesele w swoim harmonogramie koniecznie musi posiadać atrakcje weselne. Indywidualne podejście do tej kwestii jest priorytetowe, ponieważ nie wszystkie pary mogą czuć się dobrze we wprowadzaniu dodatkowych wydarzeń. Ponadto większość atrakcji wymaga dużego nakładu pieniężnego, na co nie każdy może sobie pozwolić. Wiele ciekawych zabaw można zorganizować na własną rękę, wystarczy odrobina kreatywności, aby zaskoczyć wszystkich gości, a przy tym nie wydać fortuny na profesjonalne atrakcje.