Moda może ulegać zmianom, czasy mogą się zmieniać, a technologia z każdym rokiem może być bardziej zaawansowana – jedno się nie zmieni – kwiaty w dalszym ciągu będą symbolem szczęścia, życia i radości. Czy te trzy elementy nie tworzą również jednego z najszczęśliwszych dni Młodej Pary? Mowa oczywiście na temat ślubu i wesela, czyli wyjątkowych chwil dla nowożeńców, w czasie ich wejścia na nową drogę życia.

Jaki bukiet ślubny wybrać, by dodawał Pannie Młodej jeszcze więcej klasy i elegancji? Które kwiaty będą pasować do dekoracji kościoła i sali weselnej? Jest to pozornie mało istotny problem, lecz gdy dochodzi do konieczności podjęcia decyzji, często pojawia się kryzys i wątpliwości.

To nie tylko kwiaty, to aż kwiaty!

Fotografia ślubna i weselna jest bezlitosna, więc jeśli pojawi się jakikolwiek problem, prawdopodobnie zdjęcia będą przypominać o tym do końca życia. Zacznijmy od pierwszej i najważniejsze zasady, która przyświeca większości dekoracji – każdy element powinien do siebie pasować, by detale mogły stworzyć spójną całość.

Decydując się na bukiet ślubny w jasnych kolorach, należy rozważyć również rozświetloną sesję ślubną i jasną aranżację sali weselnej oraz kościoła.

Trendy w świecie nowożeńców

Wyraziste kolory, ciemne odcienie i połączenie bieli z zielenią – to chyba najpopularniejsze bukiety, które podbijają serca Pary Młodej i są najczęściej wybierane przez klientów kwiaciarni. Jeśli chodzi o wiązanie, od kilku sezonów króluje minimalizm i stonowane barwy – na szczęście szybko wyparły one różne odcienie odblaskowego srebra, złota i stosowanie wielu skomplikowanych dodatków, które potrafiły przyćmić piękno subtelnych i skromnych bukietów.

Kontrolowany chaos to doskonałe określenie na modę związaną z kształtem bukietów. Floryści stają na głowie, by każda gałązka i listek, były dopasowane w odpowiedni sposób, sprawiając jednocześnie wrażenie, że zostały swobodnie zebrane na pobliskiej łące. Tworzenie wyjątkowych bukietów ślubnych przypomina artystyczne fryzjerstwo, gdzie ułożenie dobrze wyglądającej chaotycznej fryzury, wymaga prawdziwego profesjonalizmu, perfekcji i wielu godzin zdobywania doświadczenia oraz umiejętności.

Co postawić na stole – kwiaty podstawą dekoracji

Goście weselni dzielą się na dwie kategorie – niezależnie od tego, czy miłują się, czy raczej stronią od napojów alkoholowych. Pierwsi większość wesela spędzają na parkiecie, tupiąc w rytm muzyki z wieloma partnerami, reszta raczej woli gawędzić z bliskimi przy stołach.

Kwieciste dekoracje są często pomijane, jednak dzięki nim możemy zapełnić stół, tworząc eleganckie wrażenie przepychu – postawienie mniejszej ilości przekąsek, stanie się niewidoczne, a lepiej obrać taką taktykę, niż zamówić mnóstwo jedzenia, z czego większość zostanie wyrzucona. Dekoracje stołów powinny być delikatne i pasować m.in. do bukietu panny młodej stylem, więc warto zamówić wszystko w jednej kwiaciarni (można wtedy liczyć na atrakcyjne rabaty cenowe).