mercedes do ślubu

Auto do ślubu – jakie wybrać?

Wchodząc na nową drogę życia, zazwyczaj chcemy zrobić coś szalonego, dzięki czemu zapamiętamy ten moment na zawsze. Wielu nowożeńców stawia na sportowe lub prestiżowe pojazdy, którymi jadą do ślubu i wjeżdżają na posesję domu weselnego. Dlaczego? Ponieważ auta do ślubu zazwyczaj robią największe wrażenie na rodzinie, która nigdy na żywo nie widziała luksusowego modelu Mercedesa, Audi lub BMW. Wiele par nie przywiązuje do tego szczególnej uwagi, lecz często żałują swojego wyboru, gdyż zdjęcia ślubne nie są w pełni satysfakcjonujące. 

Załóżmy jednak zupełnie inną koncepcję, która na pewno zaskoczy najbliższych. Jest nią wynajem zabytkowe auta vintage, które będzie można wykorzystać również do oryginalnej sesji ślubnej w stylu lat 40-tych, 50-tych lub 60-tych. W Polsce nie brakuje pasjonatów, którzy dysponują takimi pojazdami, dlatego warto zastanowić się, jak wyglądają warunki realizacji takiego pomysłu. Czy to drogi i skomplikowany pomysł?

auto do ślubu

Koszty i trudność realizacji

Z zabytkowym autem może być jednak znacznie trudniej i drożej niż w przypadku klasycznych rozwiązań.  Dlaczego? Ponieważ podlegają one bardzo szczegółowemu nadzorowi konserwatorów zabytków. Pojazdy vintage z żółtymi tablicami rejestracyjnymi przechodzą stałe przeglądy i jedno zarysowanie, może sprowadzić na właściciela nie lada problemy. Chcąc więc zawieźć parę do ślubu lub wynająć im auto do sesji zdjęciowej, wszystko musi zostać zgłoszone do odpowiedniej instytucji. Nie bez powodu tego typu samochody są zazwyczaj transportowane na lawetach. 

Trzeba pamiętać również, że auta zabytkowy i szczegółowo wyremontowane są bardzo drogie, jeśli chodzi o ich wynajem. 

auto do ślubu

Zaskocz gości 

Czy można uniknąć całej papierologii i problemów związanych z wynajęciem auta w stylu vintage? Jedynym sposobem jest znalezienie osoby, która posiada pojazd niezarejestrowany jako zabytek. Repliki są oczywiście lepszym wyborem, gdyż ich ceny będą znacznie niższe, a wygląd równie zadowalający. Przykładowo: wynajem zabytkowej repliki Jaguara z lat 30-tych lub 40-tych może kosztować około 800-1000 złotych. Przy oryginalnym pojeździe byłoby to kilkukrotnie większa suma. 

Wykorzystaj szalone propozycje

Chociaż samochody z latach 70-tych nie należą już raczej do kategorii vintage, posiadają one szereg prawdziwych miłośników. Ogromne i szerokie krążowniki szos, low ridera i bardzo amerykańskie wozy robią oszałamiające wrażenie. Ford Mustang, Dodge Challenger, Chevrolet Impala z lat 70-tych odrestaurowane lub nawet stuningowane, na pewno sprawią, że przybyli goście będą w ciężkim szoku! Zwłaszcza jeśli wjedziecie na teren kościoła, skacząc przednimi kołami lub jedno będzie cały czas uniesione dzięki hydraulicznemu zawieszeniu.  

Na szczęście w Polsce jest wiele firm i prywatnych pasjonatów, którzy dysponują tego typu samochodami w stylu vintage. Nie powinno więc  być problemu z wynajęciem go do sesji ślubnej lub samego przyjazdu.