Droga do kościoła może być wspaniałym przeżyciem dla Młodej Pary – w końcu wejście na nową drogę życia, dostarcza niezwykle wiele emocji. Jak jednak zaskoczyć gości spektakularnym wjazdem pod kościół, by wiedzieli oni od razu kto przyjechał?

Jest to świetne pytanie dla osób, które nie mogą się jeszcze zdecydować na wybór odpowiedniego auta.

Młodzi z marzeniami mają łatwiej

Jeśli nowożeńcy posiadają od dawna marzenie, by przejechać się konkretnym modelem auta, problem niemal sam się rozwiązuje, ponieważ jest to najlepszy czas na odhaczenie tego elementu z listy planów. Jak jednak wyglądają możliwości?

fotografia slubna darlowo

Coś klasycznego – zabytki to styl i klasa

Zacznijmy od pojazdów posiadających ponad 25 lat, które przeszły generalny remont i przywrócone zostały do oryginalnego stanu – mowa o zabytkach motoryzacji, które potrafią zrobić piorunujące wrażenie na zgromadzonych.

Wypożyczenie takiego samochodu nie należy do szczególnie trudnych, jeśli będzie prowadzony przez właściciela – jeśli za kierownicą chce usiąść Pan Młody lub Pani Młoda, mogą pojawić się schody. Powód jest niezwykle prosty… Auta, które wpisane są w rejestr zabytków, podlegają pod stały nadzór konserwatorów i jakiekolwiek uszkodzenie samochodu, może podlegać pod zniszczenie zabytku, więc osoba kierująca pojazdem, będzie odpowiadać za swój czyn przed sądem.

Każdy wyjazd musi być również rejestrowany, więc usługa nie będzie należeć do tanich, jednak miny gości z pewnością zrekompensują każdą wydaną złotówkę.

Rozwiązaniem problemu mogą być oldtimery, które zostały odrestaurowane w klasycznym stylu, jednak nie są zarejestrowane jako zabytki – coraz większą popularności, cieszą się Amerykańskie krążowniki z lat 60-tych i 70-tych XX wieku, więc może warto poszukać kogoś, kto zaoferuje nowożeńcom ślubną przejażdżkę low riderem w atrakcyjnej cenie.

Świetnym miejscem są grupy pasjonatów na takich portalach jak Facebook i fora internetowe, gdzie posiadacze takich samochodów, wymieniają się poglądami i poradami.

Sportowo i z dużą mocą

Nowe Porsche 911? A może Ferrari? Ze znalezieniem wypożyczalni nie będzie problemu, jednak może on pojawić się w momencie, gdy zdecydujemy się na określony model – i to nie cena stanowi największy kłopot interesantów.

Sportowe samochody są drogie w czasie zakupu i eksploatacji, a dodatkowo jazda nimi nie należy do prostych, więc jeśli przysłowiowy Kowalski wsiądzie do Lamborghini zaraz po Passacie, istnieje duże ryzyko kolizji lub uszkodzenia auta – przy czym ubezpieczyciel zazwyczaj zabezpiecza się kruczkami na takie ewentualności, więc pojazdy ze sportowych linii, zazwyczaj oferowane są klientom z tak zwaną złotą kartą. Chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego akurat takie wymagania przyświecają wypożyczalniom. 🙂

Cena wypożyczenia sportowego auta to około 1000-3000 zł na dobę.

Biznesowa linia premium na każdą kieszeń

3 lub 5-letnie Audi, BMW lub Mercedes to najczęstszy wybór wśród osób, którzy szukają budżetowego auta na ślub – często można znaleźć oferty w cenie 200-500 złotych za przewiezienie Państwa Młodych do kościoła i na salę weselną, elegancko przystrojonym wozem.

Czy jest to satysfakcjonujące rozwiązanie? Dla osób, którym nie zależy na show, będzie to świetny sposób na zaoszczędzenie kilku dodatkowych groszy, jednak należy wziąć pod uwagę, że jest to najbardziej pospolite rozwiązanie wśród nowożeńców.