5 rzeczy, których należy unikać podczas organizacji wesela

Gdyby ktoś stworzył taką listę w czasach naszych rodziców, prawdopodobnie byłoby im znacznie łatwiej zorganizować elegancki ślub i wesele. My natomiast zaoszczędzilibyśmy czas na oglądaniu zdjęć, które niestety są zaskakująco kiczowate. Mimo to, na twarzach gości widać radość, a przecież to jest najważniejsze.

Czego unikać na weselu

My na szczęście mamy dostęp do internetu. Nie musimy więc przejmować się tym, że nie będziemy wiedzieć jak zorganizować wesele. Nie zaskoczą nas także przykre niespodzianki. Mam nadzieję, że lista, którą przygotowałem, pomoże w organizacji wspaniałego wesela. W końcu byłem na wielu takich wydarzeniach i widziałem niemal wszystkie możliwe błędy. Przedstawiona lista, to te najpoważniejsze, które mogą najszybciej zrujnować wesele.

Każdy wedding planner (czyli planer ślubny) woli ich unikać:

1. Eksperymentów

Wesele musi być jedyne w swoim rodzaju, lecz odważne pomysły na wesele mogą okazać się zbyt innowacyjne. Co warto zrobić, by eksperyment wypalił? Po prostu spróbuj go przetestować. Oczywiście zajmie to więcej czasu i może być kosztowne, ale będziesz mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

2. Braku asertywności

Ktoś sugeruje Ci, że jego pomysł jest lepszy? Zastanawiasz się nad tym tylko dla świętego spokoju? To chyba największy błąd, jaki możesz popełnić. Wesele jest Twoje i powinien być to największy dzień (oraz noc) w życiu. Jeśli chcesz zobaczyć, jak przykre mogą być skutki braku asertywności, to przypomnij sobie najgorszą rzecz, na jaką namówili Cie znajomi po kilku głębszych. Uwierz, to będzie gorsze!

3. Zostawiania wszystkiego na ostatnią chwilę

Znasz to uczucie, gdy na wszystko nie masz czasu i nagle pojawia się sytuacja, w której musisz w absurdalnie krótkim czasie zrealizować wszystkie plany? Chyba każdy wielokrotnie dopuszczał do takich sytuacji. Dlaczego wtedy udaje się wykonać większość rzeczy? Ponieważ działamy pod wpływem adrenaliny. W przypadku ślubu, czy ślubnej sesji zdjęciowej, nie ma miejsca na takie opcje.

4. Nie planowania wyjść awaryjnych

Zawsze coś może pójść nie tak, jak powinno i wcale nie musi być to Twoja wina. Złośliwość rzeczy martwych bywa niezwykle frustrująca. Pamiętaj, że zatrudniasz wiele osób, więc ryzyko jest naprawdę wysokie. Plan awaryjny pozwoli Ci nie tylko w razie sytuacji podbramkowych uratować całe wesele, ale również nie będziesz się tak stresować, ponieważ nawet jeśli coś pójdzie nie tak, masz zapasowe pomysły.

5. Szukania na siłę oszczędności

Oczywiście nikt nie lubi przepłacać, lecz trzeba pamiętać o tym, że jest to najważniejszy wieczór w życiu. Wszystko więc musi być zgrane w sposób perfekcyjny. O ile można spróbować zminimalizować ilość miejsc, zatrudnić tym samym mniejszą ekipę lub zrezygnować z dodatkowych pokazów barmańskich, o tyle zawsze warto korzystać z oferty profesjonalistów. Jeden doświadczony fachowiec jest w stanie zastąpić trzech amatorów – zapewniam.

Wydaje Ci się, że to wszystko nie na Twoją głowę? Wedding planner może okazać się dobrym rozwiązaniem. W końcu jest to osoba, która posiada bogate doświadczenie. Planer ślubów zna również wielu florystów, zespoły i firmy cateringowe, więc nawet jeśli coś pójdzie niezgodnie z planem, sytuacja zostanie błyskawicznie opanowana. Jest to sprawdzona osoba, która wie jak zorganizować wesele.