Jak zostać świadkową

Jak zostać świadkową

Jeśli pierwszy raz w życiu jesteś druhną, na pewno niezwykle przejmujesz się swoim zadaniem. Nic dziwnego. Nie należy ono wcale do prostych, a biorąc pod uwagę, że ślub to najważniejszy dzień w życiu Panny Młodej, na Twoich barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność. Jak zostać świadkową? Przestań się bać, ponieważ nie pomoże to w niczym i weź się w garść – to nie Ty wkraczasz na nową drogę życia.

Co należy do obowiązków druhny? Jak zrealizować swoje zadanie, nie dając jednocześnie wejść sobie na głowę? Jest to doskonałe pytanie, które zadaje sobie większość kobiet. Z tym poradnikiem poradzisz sobie jednak bez problemu z każdym problemem.

Obowiązki druhny

Głównym i najważniejszym obowiązkiem druhny jest wsparcie dla Panny Młodej. Gdy pojawiają się wątpliwości, powinna być przy niej osoba, która udowodni jej, że nowa droga życia u boku swojego wybranka to dobra decyzja. Chociaż może się wydawać to zabawne, ślub i wesele to bardzo stresujące wydarzenia. Nigdy nie mamy 100-procentowej pewności, że nasze decyzje są dobre, jak będzie wyglądać przyszłość i czy realizacja planów jest satysfakcjonująca. W takiej chwili dobre słowo lub mocne potrząśnięcie Panną Młodą powinno być zbawienne.

Nie można jednak zapominać o pomocy przy organizacji ślubu i wesela. Na tej liście znajdziemy m.in.:

  • pomoc w wyborze sukni ślubnej,
  • obecność w domu Panny Młodej od początku przygotowań,
  • pomoc w ubraniu Panny Młodej,
  • obecność przy błogosławieństwie,
  • przygotowanie ryżu, konfetti lub pieniędzy wyrzucanych przez gości po ceremonii,
  • przygotowanie zestawu ratowniczego (w którego skład wejdą dodatkowe pończochy, igły, nitki, puder, tabletki przeciwbólowe, plastry i wszystko, co może okazać się przydatne),
  • wskazanie gościom miejsc, które powinni zająć,
  • informowanie przybyłych o przebiegu uroczystości,
  • pomoc przy prezentach, kwiatach i kopertach.

Jak widać, lista jest naprawdę długi i imponująca. Nie wolno jednak zapominać o jeszcze jednej osobie, która może okazać się pomocna. Mowa oczywiście o drużbie Pana Młodego. Chociaż ma on swoją indywidualną listę zadań, to przy większości ww. będzie stał obok, np. przy odbieraniu od przybyłych prezentów.

Czego druhna nie musi lub nie powinna?

Przede wszystkim nie powinna organizować wesela i ślubu zamiast Państwa Młodych. Chociaż nie należy traktować tego dosłownie, gdyż druhna musi pomagać narzeczeństwu w wielu trudnych chwilach, to w pewnym momencie warto zwrócić uwagę, że nie jesteś organizatorem całej uroczystości, a jedynie wsparciem. Oczywiście obiektywność jest najważniejsza. Trzeba jednak przyznać, że jest to bardziej rada dla Panny Młodej, niż samej druhny.

Pamiętaj i nigdy nie zapominaj o tym, by wyglądać lepiej od Panny Młodej! Chociaż czasem może być to trudne, staraj się zrobić wszystko, by chociaż w niewielkim stopniu prezentować się gorzej. To w końcu jej dzień i noc. Nie możesz jej zabrać blasku. 🙂

Wiesz już wszystko? Pozostaje więc jedynie działać. Pamiętaj, że przed Tobą druhny radziły sobie na całym świecie z najtrudniejszymi przypadkami. Ty również poradzisz sobie z tym zadaniem.